Artykuły

Szkolne wieści

List do Mikołaja

I Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny "List do Św. Mikołaja" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz w SP w Porażu.

30 listopada w SP Poraż został rozstrzygnięty kolorowy i wzruszający konkurs listowy. Jury w składzie; przewodnicząca Elżbieta Raus, członkowie; Aniceta Brągiel i Teresa Zając - miało nie lada zadanie. Stanęło przed trudnym wyborem laureatów spośród 31 prac ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Zagórz. 18-stu w pierwszej grupie wiekowej-klas I-III, 13 stu w drugiej, czyli klas IV-VII.
Oceniano wartość plastyczną i literacką małych arcydzieł.

Przedstawiamy oficjalne wyniki:
Kategoria I
I msc - Katarzyna Kaleniecka SP Czaszyn
II msc - Maja Wojtowicz SP Zagórz
III msc - Agnieszka Wołk SP Tarnawa
wyróżnienia
Mateusz Szczepek SP Zahutyń
Maja Głodek SP Zagórz
Weronika Kiełtyka SP Mokre
Emilia Krajzewicz SP Łukowe

II kategoria
I msc Wiktoria Bartosik SP Zagórz
II msc Martyna Toczek SP Zagórz
III msc Miłosz Krawczyk SP Poraż
Wyróznienia
Bartosz Zubel SP Poraż
Ewa Zborowska SP Tarnawa

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w dniu 5 grudnia o godzinie 10.00 w budynku SP Poraż podczas spotkania ze Św. Mikołajem. Konkurs został przeprowadzony przez Joannę Pisula.

Czytaj więcej: List do Mikołaja

Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodzonym 25 listopada Dniem Pluszowego Misia, dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czaszynie przyniosły dzień wcześniej do szkoły swoje ulubione pluszaki. W trakcie zajęć zapoznały się z historią Dnia Pluszowego misia, odbyła się gimnastyka poranna z misiami oraz innymi maskotkami. Rozwiązywały również zagadki, śpiewały znane piosenki o misiach i bawiły się z nimi w kółeczko. Na zakończenie zostały zaproszone na słodki poczęstunek – ciasteczka, do których do wypieku użyto miodu, przysmaku misiów.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wybrali się na wycieczkę do CDS w Krośnie.
Organizowane w CDS zajęcia to doskonały sposób na atrakcyjne i twórcze spędzenie czasu w gronie kolegów. Przewodnik pokazał na czym polega tworzenie szkła, opowiadał o historii jego produkcji, pozwolił aby uczniowie sami spróbowali sztuki dekorowania szkła, wybijania pamiątkowych medali. Opowiedział o technikach  malowania, piaskowania i grawerowania szkła.
Zgodnie z misją CDS zajęcia uczyły bawiąc i bawiły ucząc. Dla dzieci była to niesamowita przygoda, ponieważ wszystko, co zobaczyły wzbudzało ich zainteresowanie i zachwyt. Na zakończenie pobytu zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy trójwymiarowej posadzce i każde dziecko zabrało do domu wykonany przez siebie zimowy obrazek.
Pełni wrażeń udaliśmy się do Pijalni Czekolady w Korczynie. Dzieci degustowały czekoladowe smakołyki i podziwiały słodkie cudeńka zrobione przez mistrza cukiernictwa. W doskonałych humorach wróciliśmy do domów.
Serdeczne podziękowania składamy pani Edycie Szmyd, która bezpiecznie zawiozła nas na wycieczkę.

Czytaj więcej: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Dyskoteka andrzejkowa w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

22 listopada w godzinach popołudniowych uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu spotkali się na „Dyskotece  andrzejkowej”. Mały Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji wróżby. Tak więc Natalia Chmielarczyk upiekła ciasteczka z wróżbą w środku oraz przeprowadziła wróżbę z monetami. Natomiast Mateusz Szczepek przyniósł różnorodne przedmioty, z którymi wiązały się konkretne przepowiednie. Julia Szczupaczyńska  prowadziła zabawę z butami. Wszyscy doskonale się bawili i z rezerwą podeszli do wróżb, które usłyszeli. Rada Rodziców tradycyjnie już przygotowała pyszny i obfity poczęstunek dla wszystkich dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mamom. To spotkanie pozwoliło na integrację uczniów w szkole i dostarczyło im wspaniałych wrażeń. Zapraszamy do galerii zdjęć.