Artykuły

Szkolne wieści

Szkolne warsztaty artystyczne

Grudzień to odpowiedni czas na rozpoczęcie przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami Beatą Iwanowską i Anną Stawarz zorganizowali szkolne warsztaty artystyczne. Przy dźwiękach kolęd dzieci wykonały pomysłowe kartki świąteczne, w których napiszą życzenia dla swoich bliskich. Te zajęcia sprawiły wszystkim wielką frajdę, pobudziły wyobraźnię twórczą, wprowadziły w świąteczny nastrój. Warsztaty były kolejną, doskonałą okazją do integracji naszej szkolnej społeczności. Niektóre z dzieci tę twórczą aktywność przeniosły na grunt rodzinny. Przykładem niech będzie Julia Latusek, która razem z mamą  upiekła pachnące, świąteczne pierniczki. Poczęstowała nimi całą klasę- niech to będzie zachęta dla innych dzieci i rodzin. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pani Beata Iwanowska- Nauczyciel na Medal

Dnia 9 grudnia 2017 roku w Rzeszowie odbyła się Konferencja Edukacyjna połączona z galą wręczenia nagród w plebiscycie Nauczyciel na Medal 2017 Województwa Podkarpackiego . Miło nam poinformować, że pani Beata Iwanowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu w kategorii Nauczyciel Klas I-III zajęła I miejsce w powiecie sanockim oraz VI w województwie. Jest to ogromny sukces nauczycielki i naszej małej szkoły. Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 500 nauczycieli. Panią Beatę do konkursu zgłosiła mama ucznia klasy III pani Aneta Szczepek. Dzięki zaangażowaniu obecnych uczniów i tych, którzy opuścili progi naszej szkoły oraz rodziców i przyjaciół pani Beata odniosła sukces. W tym miejscu pani Beata Iwanowska składa serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym, którzy oddali na nią swój głos. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, jest to piękne wyróżnienie za ponad 30 letnią pracę pedagogiczną w naszej szkole.

Odwiedziny Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Jak co roku w grudniu w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem.  Gościa witały wspólnie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III. Dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które świadczyły o tym, że zbliża się nikt inny jak tylko upragniony gość. Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali, na buziach wszystkich  pojawiły się uśmiechy i radość,  u niektórych zdziwienie. Oprócz worka prezentów, Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Zanim Mikołaj przystąpił do rozdania prezentów, każda grupa zaprezentowała część artystyczną, były wesołe piosenki i wiersze. Po występach nadszedł najbardziej oczekiwany  przez dzieci  czas –  rozdanie prezentów!  Następnie  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas jeden raz w roku… Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tak sympatycznego dnia w naszej  małej społeczności szkolnej.

Osiągnięcia w konkursach etap gminny i powiatowy

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu: Ewa Barzycka i Mateusz Szczepek otrzymali wyróżnienie w Rejonowych Eliminacjach Konkursu  Literatura i Dzieci pod hasłem „ Dzień bez komputera”. Mateusz recytował wiersz,  Ewa śpiewała piosenkę. Dzieci przygotowała pani Beata Iwanowska.

30 listopada w Zagórzu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „ Dotknij historii…”. Z radością informujemy, że Ewa Barzycka uczennica Szkoły Podstawowej w Zahutyniu otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca. Uczennicę przygotowała pani Beata Iwanowska.

Miło nam poinformować, że w I Gminnym Konkursie literacko- plastycznym  „List do Świętego Mikołaja”,  uczeń klasy III Mateusz Szczepek otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wykonali prace plastyczne i napisali list. Zgodnie z regulaminem do Poraża zostały przekazane dwie prace - Mateusza Szczepka i Julii Szczupaczyńskiej. Mateuszowi gratulujemy wyróżnienia a Julce udziału w konkursie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Beaty Iwanowskiej.

Z kolei w Osiedlowym Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku,  13 grudnia nastąpi finał konkursu literacko – plastycznego „List do Św. Mikołaja”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu  również przystąpili do tego konkursu. Komisja wyróżniła 4 prace wykonane przez dzieci z klasy I i III pod kierunkiem wychowawców: Pani Iwanowskiej i Pani Stawarz.

Uczniom i nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!.

„Józef Piłsudski… dotknij historii”

Sejm RP ustanowił rok 2017, rokiem sześciu Patronów. W uznaniu wielkich zasług dla Polski, w tym zacnym gronie znalazł się także marszałek Józef Piłsudski. Informacja ta stała się  inspiracją dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zagórzu do zaplanowania szeregu całorocznych działań w ramach projektu „Józef Piłsudski… dotknij historii”. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Pan Ernesta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz oraz był realizowany we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Zagórzu.

Pomysłodawczynie oraz koordynatorki przedsięwzięcia panie M.Hydzik i K.Żytka zaplanowały konkursy, wiele ciekawych akcji oraz spotkań. Realizację projektu zainaugurowała akcja „Imieniny Marszałka”, w ramach której uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu zaprojektowali i wykonali okolicznościowe e-kartki, które pocztą elektroniczną przesłano do szkół w województwie podkarpackim, noszących imię Józefa Piłsudskiego.

W Bibliotece Miejskiej odbyły się spotkania-prelekcje przybliżające młodemu pokoleniu postać tego wybitnego przywódcy.

Czytaj więcej: „Józef Piłsudski… dotknij historii”