Artykuły

Szkolne wieści

Komputerowe skoki narciarskie w Szkole Podstawowej w Czaszynie

Sukcesy naszych skoczków narciarskich zwiększyły zainteresowanie dzieci tą dyscypliną sportową. Jednak nie wszyscy mają możliwość lub nie czują się na siłach aby naprawdę sprawdzić się w tym sporcie. Wszyscy natomiast mogą spróbować swoich sił w wirtualnych skokach narciarskich.

W Szkole Podstawowej w Czaszynie zorganizowano szkolny turniej w komputerowych skokach narciarskich. Turniej obejmował pięć skoczni w grze komputerowej Deluxe Ski Jump 4. Poczynania poszczególnych zawodników były prezentowane na ściennym ekranie, natomiast sam zawodnik starał się oddać swój skok przed monitorem laptopa jak najsprawniej posługując się myszką komputerową. Atmosfera zawodów była niemal tak dobra jak w Zakopanem pod Dużą Krokwią. Po oddaniu 10 skoków przez każdego zawodnika (dwie serie na każdej z pięciu skoczni) została wyłoniona trójka najlepszych. Zwyciężył Kamil Rajchel (kl. VI), drugie miejsce zajął Radek Kuzio (kl. VII) a trzecie - Patryk Baraniewicz (kl. IV).

Zwycięska trójka otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gier komputerowych.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, więc nic dziwnego, że wszyscy czekają na kolejny turniej w komputerowych skokach narciarskich. A może by tak zorganizować międzyszkolny konkurs drużynowy…?

Logopedyczne wyzwanie..

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który przypada na 6 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie również zmierzyli się z logopedycznymi łamańcami językowymi. Jednak zanim do tego doszło najpierw dzieci poznały i utrwaliły techniki prawidłowego oddechu, ćwiczyły słuch fonematyczny, wykonywały ćwiczenia narządów artykulacyjnych usprawniających motorykę i kinestezję narządów mowy, dowiedziały się jak prawidłowo ułożyć język i wargi w celu wywołania określonej głoski. Uczestnicząc w takich zorganizowanych zabawach, ćwiczyły aparat artykulacyjny miło, lekko i przyjemnie.

Po wspólnych zabawach chętni uczniowie przystąpili do zmierzenia się z logopedycznymi łamańcami. Wszystkie działania przyniosły dzieciom wiele radości.

Przedstawienie w ramach programu „Bezpieczny Internet”

28 lutego uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Czaszynie zaprezentowali przedstawienie, w którym ukazali skutki dotyczące nadmiernego i nieostrożnego korzystania z Internetu oraz przedstawili sposoby ich rozwiązania.

Uzależnienie od korzystania z Internetu, podawanie swoich danych osobowych, klikanie na niewłaściwe hiperłącza, zagrożenia wirusami, robakami, SPAMem… to problemy, które dotyczyły bohaterki szkolnego wystąpienia. Ale one również mogą dotyczyć każdego z nas. Czy mamy odpowiednio zabezpieczony komputer, czy rozsądnie poruszamy się w cyberświecie, czy właściwie gospodarujemy czasem spędzanym przed monitorem…? Z pewnością oglądający inscenizację uczniowie zadali sobie te pytania.

Czytaj więcej: Przedstawienie w ramach programu „Bezpieczny Internet”

Laury z chemii i biologii w Ogólnopolskim Multiteście

 Poznaliśmy wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego – MULTITEST 2017 r.

 i jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć młodych  chemików i biologów ze SP w Zagórzu.

Laureatami konkursu chemicznego w kategorii klas VII zostali:

  • Piotr Solarz -I m. i Grawerowany dyplom laureata
  • Julia Jania i Dominika Kawałek - ex aequo II m.
  • Jacek Czech - VI m.
  • Emila Toczek - VII m.

Finalistami konkursu chemicznego w kategorii klas VII zostali:

   Oliwia Rygiel, Mateusz Kozdraś, Wiktoria Bartosik,

   Michał Brągiel, Laura Iwan i Aniela Żobrowska.

Laureatami konkursu biologicznego w kategorii klas VII zostali:

Aniela Żobrowska - I m. Grawerowany dyplom Laureata,

Julia Jania  - VIII m.

Finalistką konkursu biologicznego została - Laura Iwan

            Warto dodać, że w szranki konkursowej  rywalizacji stanęło 10 523 gimnazjalistów z całej Polski, w tym  38 uczniów z  SP w Zagórzu.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie udziału w tym trudnym, wymagającym wiedzy i umiejętności konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem siódmoklasistów jest  p. Krystyna Witowicz.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie w konkursie przyrodniczym

Dnia 27 lutego 2018 r. troje uczniów z klasy VI Szkoły Podstawowej brało udział w VII edycji  Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych „Młody Przyrodnik”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 8 w Sanoku.

Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań tematyką przyrodniczą,
- wspieranie uczniów w ich działaniach,
- promowanie uczniów zdolnych.

Uczestnicy pisali test sprawdzający wiadomości i umiejętności z przyrody. Szkołę Podstawową w Czaszynie reprezentował zespół w składzie: Natalia Oleksów, Patryk Morawa i Sebastian Janik. Uczniom poszło bardzo dobrze. W klasyfikacji indywidualnej Natalia zajęła 3 miejsce, a Patryk i Sebastian otrzymali wyróżnienia. W rywalizacji drużynowej na 12 szkół zajęli znakomite 2 miejsce. Gratulujemy uczniom i życzymy im sukcesów w innych konkursach.