Artykuły

Szkolne wieści

IV edycja konkursu biologiczno-chemicznego „Biochemik” rozstrzygnięta

W środę 11 kwietnia odbyła się uroczystość podsumowująca IV edycję ponadpowiatowego Konkursu Biologiczno-chemicznego „Biochemik” w II Liceum Ogólnokształcącym  w Sanoku. Z finałowym  testem uczniowie zmagali się 16 marca 2018 r. natomiast 11.04  wręczono dyplomy i nagrody 4 najlepszym biochemikom w rejonie.        

Uczniowie Gimnazjum w Zagórzu, kolejny raz znaleźli się w gronie najlepszych:

Szymon Marszałek uzyskał tytuł laureata.

Pozostała piątka gimnazjalistów otrzymała Dyplomy Wyróżnienia:

 • Justyna Orłowska z 2b
 • Anna Podkalicka z kl. 2c
 • Sara Jaworska z kl.3c
 • Krzysztof Krzywdzik z 2c
 • Jakub Błażowski z 3c

 

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uczniom oraz ich opiekunowi p. Krystynie Witowicz

 

Lekcja muzealna

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10.04.2018 r. uczniowie kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Czaszynie wzięli udział w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Muzeum Historyczne w Sanoku.

Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu pana Andrzeja Romaniaka na temat 2 Pułku Strzelców Podhalańskich.  Dzieci poznały historię żołnierzy, którzy byli chlubą Sanoka, przyczynili się do rozwoju kulturalnego i patriotyzmu mieszkańców miasta. Razem z panem Romaniakiem śledziliśmy losy pana Antoniego Konckiego, który walczył w czasie I wojny światowej, w czasie wojny polsko – ukraińskiej i wojny polsko – bolszewickiej.  Wysłuchaliśmy też ciekawostek  z życia dowódców i szeregowych żołnierzy. Dodatkową atrakcją było obejrzenie ekspozycji, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyła się zbroja husarska oraz umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Wszyscy uświadomili sobie jak trudna była droga do odzyskania niepodległości, a także to, że bohaterscy żołnierze „sanockiego” wojska mieli w tym wzniosłym wydarzeniu ogromny wkład.

Są takie dni w kalendarzu

Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmiają nam,  że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc.

 Z tej okazji uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą przygotowali w Szkole Podstawowej w Czaszynie poranek wielkanocny, w którym starano się ukazać znaczenie krzyża i zmartwychwstania Chrystusa.

Zaprezentowane wiersze, piosenki, opowiadania podkreślały, że  krzyż jest przede wszystkim znakiem naszego zbawienia, znakiem największej miłości, jaką Bóg okazał człowiekowi i wezwaniem do okazywania jej innym ludziom. Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą naszej wiary i gwarancją naszego zmartwychwstania. Wielkanoc jest zatem świętem radości, świętem życia wiecznego.

Czytaj więcej: Są takie dni w kalendarzu

Fantastyczne wyniki biologów i chemików z Gimnazjum w Zagórzu

Mamy zaszczyt poinformować Państwa o wynikach w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Multitest z  Chemii  i Biologii. W kategorii klas III  Laureatem I miejsca został  Szymon Marszałek zaś tytuł  laureata i VI m. zdobył  Jakub Błażowski.

            W kategorii klas II po najwyższe laury w Konkursie Chemicznym sięgnęła Justyna Orłowska zdobywając tytuł laureata i I m., a tuż za nią uplasował się Krzysztof Krzywdzik ( laureat III m.)

W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Multitest z  Biologii laureatami zostali:

 • I m. Aleksandra Semen
 • m Anna Podkalicka
 • III m. Michał Niesytto
 • IV m. Jan Stawiarski

            Ponadto w Ogólnopolskim Konkursie na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST

Tytuł Laureata zdobył Michał Niesytto (III m.).

Gimnazjalistów do konkursów biologiczno-chemicznych przygotowywała p. Krystyna Witowicz.

Gratulujemy uczniom wiedzy, umiejętności oraz życzymy kolejnych równie spektakularnych  sukcesów.

Sukces uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej w Finale XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej w Finale XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Drużyna w składzie: Karolina Tokarz, Julita Janik, Maksymilian Pluskwa i Michał Krajnik (opiekun: Renata Kaczmarska) zajęła wysokie trzecie miejsce wśród 9 drużyn reprezentujących parki krajobrazowe naszego województwa.

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu i Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie byli organizatorem tej edycji o zasięgu wojewódzkim, który odbył się 23 marca 2018 r. o godzinie 10 w Auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Etap wojewódzki konkursu polegał na współzawodnictwie pomiędzy szkołami (zespoły 4-osobowe uczniów klas II i III gimnazjów) reprezentującymi poszczególne parki krajobrazowe administrowane przez oba Zespoły Parków Krajobrazowych, tj.:

 1. Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej – młodzież z Publicznego Gimnazjum w Cieszanowie-Nowym Siole,
 2. Południoworoztoczański Park Krajobrazowy – młodzież z Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939rw Narolu,
 3. Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego – młodzież z Publicznego Gimnazjum w Krzywczy,
 4. Park Krajobrazowy Gór Słonnych – młodzież ze Szkoły Podstawowe Nr 8 w Sanoku,
 5. Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy – młodzież ze Szkoły Podstawowej  z  Oddziałami Gimnazjalnymi im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej,
 6. Park Krajobrazowy Doliny Sanu – młodzież z Gimnazjum w Lutowiskach,
 7. Jaśliski Park Krajobrazowy – młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli,
 8. Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy – młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła IIw Tarnawie Dolnej,
 9. Park Krajobrazowy Pasma Brzanki – młodzież ze Szkoły Podstawowa Nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiegoz Oddziałami Gimnazjalnymi w Jodłowej.

  Czytaj więcej: Sukces uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej w Finale XVII edycji Ogólnopolskiego...