Szkolne wieści

Komiks wielkanocny

20 kwietnia zostały wręczone nagrody w konkursie „Komiks- Wielkanocna historyjka”. Organizatorem był MDK w Sanoku. Wśród 120 prac nadesłanych z 20 placówek powiatów: sanockiego, bieszczadzkiego i leskiego, wyróżnienie zdobyła uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu- Zosia Hołubowska. Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu.

Warsztaty artystyczne

W piątek, 7 kwietnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu uczestniczyli w „Warsztatach artystycznych” . Praca w samodzielnie wybranych grupach, wspólne korzystanie ze zgromadzonych materiałów, wzajemne inspirowanie się pomysłami dostarczyły wszystkim wspaniałych wrażeń. Dzieci z ogromnym zapałem tworzyły swoje „dzieła”, czas płynął szybko a zarazem beztrosko. Kolejny raz wspólna praca, działanie w zespole i „wyżycie się artystyczne” zaowocowało wspaniałymi i  pięknymi pracami.

Czytaj więcej: Warsztaty artystyczne

Wielkanoc

Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyło się spotkanie świąteczne. We wtorek, 11 kwietnia, przybyli do szkoły: Pan Ernest Nowak- Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Pan Edward Wojnar- Radny Rady Miejskiej, Pan Kamil Batruch- sołtys Zahutynia, o. Czesław Pantoł oraz rodzice i dziadkowie dzieci szkolnych, przedszkolnych. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Pani Wanda Izdebska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Następnie część artystyczną przedstawiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Piękne stroje i wielkie zaangażowanie dzieci bardzo spodobało się publiczności. Potem przyszła kolej na uczniów z klas I-III. Profesjonalnie wykonany taniec, piękna recytacja, staropolska „Zabawa na wybitki”, okolicznościowe piosenki i inscenizacje sprawiły, że wszyscy zgromadzeni poczuli świąteczną atmosferę.

Czytaj więcej: Wielkanoc

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." Regionalizm w SP Poraż.

Szanujemy tradycję, pielęgnujemy obyczaje, dlatego klasowe spotkania przedświąteczne, przy wspólnym stole, nie są rzadkością. Stanowią one doskonały moment do rozmów o polskości i obyczajowości. Takie przygotowania do celebrowania świątecznych chwil, pozwalają lepiej poznać i zapamiętać to, co bliskie korzeniom. Pozostają na długo w pamięci dzięki emocjom, zapachom, smakom i współdziałaniu. Śniadania wielkanocne jednoczą uczniów, rodziców i wychowawców. Przy tradycyjnie nakrytym stole dużo mówiono o Wielkim Tygodniu i wierzeniach naszych dziadków.

Czytaj więcej: "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." Regionalizm w SP Poraż.

Teatromani z SP Poraż

IX konkurs "Kurtyna Wyobraźni" Lesko 2017 za nami. W tym roku uczniowie walczyli ze słownictwem teatralnym oraz znajomością "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Dogłębnie analizowali ten trudny utwór, czytając, omawiając, szukając odpowiedzi na ukryte w nim pytania filozoficzne i zawiłości baśniowe. I ta ciężka praca zaowocowała pięknymi wynikami. Dwa wyróżnienia trafiły w ręce Dawida Tomczewskiego  i Aleksandry Kruczek , IV miejsce, a właściwie trzeci wynik, tylko czas okazał się nieprzyjacielem, trafił do Martyny Bil. Wielkim zwycięzcą okazał się Daniel Torba, zajmując I miejsce, statuetkę, torbę na laptopa i różne gadżety od sponsorów. Ich opiekunka pani Joanna Pisula nie kryła zadowolenia ze swoich zdolnych uczniów, dla których teatr jest wielką pasją.

Julia i Jakub Laureatami Powiatowego Konkursu Wiedzy Biologiczno–Chemicznej „BIOCHEMIK”

31.03.17 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie III Edycji Konkursu Biologiczno-Chemicznego „BIOCHEMIK”.

W etapie  finałowym Konkursu Gimnazjum w Zagórzu reprezentowali podopieczni P. Krystyny Witowicz: Julia Kucharska, Jakub Pelechowicz, Szymon Marszałek,  Łukasz Burger i Klaudia Mazur.  Aż dwójka z nich - Julia i Jakub,  zostało laureatami  tegorocznej edycji Konkursu przebiegającego pod hasłem  „Gazy wokół nas”.

Łącznie, w biologiczno-chemicznych zmaganiach  uczestniczyło 56 uczniów z Gimnazjum Nr 1, 2, 3, 4 w Sanoku, Zagórzu, Dobrej, Besku, Zarszynie, Rzepedzi, Niebieszczanach i Wróbliku Szlacheckim, z terenu powiatu sanockiego i ościennych. 

Po wykonaniu konkursowych zadań  biologiczno-chemicznych gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia II LO "od środka".

Składamy serdeczne gratulacje naszym zdolnym, młodym biochemikom oraz ich opiekunowi - p. K.Witowicz

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

30 marca w Nowej Sarzynie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Chemicznego, do którego zakwalifikowała się czwórka gimnazjalistów z Zagórza: Łukasz Burger, Julia Kucharska, Szymon Marszałek i Jakub Pelechowicz.
Do zmagań o finałowe laury stanęło 67 najlepszych chemików z województwa podkarpackiego, którzy mieli za zadanie  rozwiązać bardzo trudny test złożony z zadań zamkniętych, jak i otwartych (teoretycznych, praktycznych i obliczeniowych). Tym bardziej dumni jesteśmy z Łukasza, który zdobył wyróżnienie plasując się na VIII miejscu  w ścisłej czołówce laureatów i finalistów PKCH. Również pozostali nasi gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie zarówno ze stresem, jak i zadaniami i uzyskali bardzo dobre wyniki.

Czytaj więcej: Podkarpacki Konkurs Chemiczny