VII Turniej Szachowy dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Zagórza

21-22.03.2018 Zespół Szkół w Tarnawie Górnej.

Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych na dystansie 9 rund po 30min/ zawodnika:

• Grupa 1 - Uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych do klasy IV (58 zawodników)
  • Grupa 2 - Uczniowie klas 0-III. (40 zawodników)

Podopieczni Pani Janiny Dłużewskiej zdominowali grupę młodszą. Rywalizację w grupie klas 0-III wygrał Karol Osenkowski i odebrał nagrodę z rąk Pana Burmistrza Ernesta Nowaka. M-ce III zajął Bartosz Koczera, m-ce IV Krzysztof Osenkowski. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Jan Młynarski oraz Oskar Urban. Bardzo dobrze spisali się także debiutanci Ania Kita oraz Karol Grzyb.

Wielkie brawa dla Karola. Jest to jego drugi sukces w tym tygodniu. W niedzielę Karol został wicemistrzem gminy Solina w swojej kategorii wiekowej w XVII Turnieju Szachowym  o Puchar Dyrektora GOKSiT Polańczyk.

W grupie starszej nasi uczniowie musieli się zmierzyć z mocnymi zawodnikami miedzy innymi z gimnazjów, którzy reprezentują swoje kluby w trzecioligowych drużynach Komunalnych Sanok oraz Sanovii Lesko.

W tej grupie, w swojej kategorii wiekowej wygrała Ola Kruczek  zajmując I  miejsce (w całym turnieju bardzo dobre 4 m-ce i jeden punkt straty do lidera), w swojej grupie wiekowej Miłosz Krawczyk zajął III m-ce ( w całym turnieju 8 m-ce). Witold Osenkowski uplasował się na miejscu 17, dobrze wyniki zanotowali  też Gabryś Łuc, Filip Krawczyk oraz Jakub Gocek.

Wielkie brawa dla całej drużyny i dla Pani Janiny Dłużewskiej. Dobre wyniki naszej drużyny to przede wszystkim jej ogromna zasługa.