Aktualności

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz po raz trzeci w rękach MKS "Osławy" Zagórz!

Wczoraj tj. 21.07.2019 r. na stadionach sportowych w Zagórzu i w Łukowem odbyły się rozgrywki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Mecz finałowy wygrała MKS Osława Zagórz, zdobywając tym samym trzeci rok z rzędu Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Najlepszym bramkarzem został Tomasz Osenkowski – LKS „Gabry Łukowe” a najlepszym piłkarzem Kacper Gaworecki – MKS „Osława” Zagórz. Nagrody wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak oraz Prezes LKS „Gabry” Łukowe Paweł Osenkowski.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy.

Poniżej prezentujemy wyniki:

  1. MKS „Osława” Zagórz
  2. LKS Czaszyn
  3. LKS „Gabry” Łukowe
  4. LKS „Juventus” Poraż
  5. ULKS „Gimball” Tarnawa

Najlepszy bramkarz – Tomasz Osenkowski
Najlepszy piłkarz – Kacper Gaworecki

 

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/miastoigminazagorz/photos/pcb.1382049221935200/1382048235268632/?type=3&theater

INFORMACJA

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz informuje, że od dnia 1 lipca 2019 r., obowiązują jednolite wzory deklaracji i informacji na podatki lokalne: podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny.

Informacje i deklaracje, które powinny zostać złożone do końca czerwca 2019 r. oraz korekty deklaracji i informacji złożonych do tej daty należy składać z wykorzystaniem dotychczasowych formularzy, których wzory zostały określone Uchwałą Rady Miejskiej w Zagórzu.

Nowo obowiązujące druki informacji i deklaracji wraz z załącznikami dostępne są do pobrania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu w zakładce Prawo lokalne/ Podatki oraz w siedzibie tutejszego Urzędu.

Druki do pobrania - tutaj

Poszukiwane najciekawsze oferty turystyczne na polskiej wsi

Konkurs „Na wsi najlepiej” ma wyłonić 12 najciekawszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Organizatorem inicjatywy jest Polska Organizacja Turystyczna.

Jej celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności.

Przedsięwzięcie skierowane jest do właścicieli obiektów turystycznych, podmiotów prowadzących działalność turystyczną na wsi, a także regionalnych organizacji turystycznych, lokalnych organizacji turystycznych, instytucji administracji samorządowej czy lokalnych grup działania.

Kandydatury można zgłaszać na stronie https://nawsinajlepiej.polska.travel/ w następujących kategoriach:

- Wypoczynek u rolnika
- Wypoczynek na wsi
- Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
- Tradycyjna kuchnia polskiej wsi

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca. Zwycięskie obiekty staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży, a dodatkowo odwiedzą je w trakcie wizyt studyjnych blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych oraz blogosferze.

W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej. Nie zabraknie w niej także przedstawicieli, mediów oraz izb branżowych. Finałowa konferencja połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 9 sierpnia w Warszawie.

Na realizację konkursu i kampanii „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” POT przeznaczy w 2019 r. blisko 600 tysięcy złotych. Są to środki unijne uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i działającej w jego ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Główne cele tego programu, koordynowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

https://podkarpackie.pl/index.php/turystyka/6968-poszukiwane-najciekawsze-oferty-turystyczne-na-polskiej-wsi

DNI ZAGÓRZA