Aktualności

Przedłużony termin instalacji kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, kotłów na biomasę i pomp ciepła

Szanowni Beneficjenci projektu pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Zagórz i Gminy Dydnia” !

W związku z otwarciem przetargu i otrzymaniem kwot znacznie przekraczających zaplanowany budżet (koszty wyższe o 5 mln zł),  informujemy, że jesteśmy zmuszeni przeprowadzić kolejne postępowanie przetargowe z wydłużonym terminem realizacji projektu do 2019 roku. Tym samym część planowanych do wykonania prac montażowych w harmonogramie robót przesunięta zostanie na 2019 r.

Informacje na temat otrzymanych kwot można uzyskać pod adresem: http://www.bip.ires.pl/gfx/umig-zagorz/files/przetargi/2018/Dostawy_uslugi/08.03/Zawiadomienie_o_uniewaznieniu_postepowania.pdf

Szczegółowe wyjaśnienia  udzielane będą pod nr telefonu (013) 46 22 062 wew. 52

Wiosennna zbiórka odpadów wielkogabarytowych - przypomnienie

Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu uprzejmie informuje mieszkańców Gminy o planowanej zbiórce odpadów wielkogabarytowych.
Mieszkańcy Gminy podczas zbiórki mogą bezpłatnie oddać to wszystko, co zalega im w domach. Zachęcamy do skorzystania z okazji i pozbycia się niepotrzebnych, starych przedmiotów m. in.:  kanap, materaców, poniszczonych mebli, zużytego sprzętu RTV i AGD (kompletnego), komputerów, laptopów, monitorów, drukarek, starych dywanów i wykładzin, wózków dziecięcych, zużytego sprzętu narciarskiego i sportowego, kołder, poduszek, zabawek dużych rozmiarów oraz innych odpadów wielkogabarytowych będących odpadami komunalnymi, które ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się w workach na śmieci.

Odpady wielkogabarytowe powinny być wystawione w ustalonym miejscu w dniu ich odbioru najpóźniej do godz. 7.00.

Harmonogram odbioru - pobierz

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Zagórzu

W ubiegły czwartek w Zagórzu odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Matki Nowego Życia w Zagórzu.  Po mszy nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Powstańców na Starym Cmentarzu w Zagórzu. Uroczystość zakończyła się specjalnie przygotowaną akademią oraz ceremonią wręczenia nagród Burmistrza i stypendiów za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne. Dzień wcześniej na hali sportowej przy Gimnazjum w Tarnawie Dolnej odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.


Dziękujemy wszystkim zebranym za przybycie i udział w uroczystościach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć po rozwinięciu artykułu:

Czytaj więcej: Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Zagórzu

Doceniono talenty z Gminy Zagórz

W dniu 3 maja br. po uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Konstytucji uhonorowano młodzież oraz dorosłych legitymujących się wybitnymi osiągnięciami na polu sportu oraz kultury i sztuki. Wszechstronnie utalentowani laureaci odebrali dyplomy i gratulacje z rąk Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka oraz Jana Różyckiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu.

Liczne i imponujące sukcesy sportowe młodzieży z terenu Miasta i Gminy Zagórz nie byłyby możliwe bez fachowości i zaangażowania ze strony kadry trenerskiej. Do pedagogów w sposób szczególny wyróżniających się od lat na tym polu w lokalnym środowisku bez wątpienia należy Mirosław Kaźmierczak z UKS „Spartanie” Zahutyń. I to właśnie jemu przypadła nagroda Burmistrza Zagórza za pracę trenerską. Nagrodami w kategorii zawodników również uhonorowano Mirosława Kaźmierczaka oraz  Kamila Rościńskiego.

Na liście sportowych stypendystów znaleźli się:

  • Aleksandra Kruczek – LKS „Sanovia” Lesko,
  • Karol Zając – Klub Sportowy „Komunalni Sanok”,
  • Maciej Czopor – UKS „Niedźwiadki” Sanok,
  • Szymon Stabryła – UKS „Niedźwiadki” Sanok,
  • Oskar Podczerwiński – Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik” Sanok,
  • Piotr Marzuchowski – Klub „Roweromania Sanok”,
  • Karolina Gefert – Klub Sportowy „Komunalni Sanok”,
  • Piotr Mackiewicz – Klub Sportowy „Komunalni Sanok”,
  • Miłosz Pocałuń – UKS „Pantera”.

Sportowymi wyróżnieniami doceniono:

Czytaj więcej: Doceniono talenty z Gminy Zagórz