Aktualności

ZKN "SOKÓŁ" Laureatem 60. Plebiscytu Sportowego Nowin

60. Plebiscyt Sportowy Nowin zakończył się dla Zagórskiego Klubu Narciarskiego "SOKÓŁ" sukcesem w postaci zwycięstwa jako drużyna roku 2019 w powiecie Sanockim .
Wyróżnienie odebrał trener Andrzej Piszko.

AP Kolejarz Zagórz w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie podkarpackim - o wygraną w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” powalczy również AP Kolejarz Zagórz.

 

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 12-13 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować Podkarpacie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów
w województwie podkarpackim będą boiska MOSiR przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 117 drużyn.

Czytaj więcej: AP Kolejarz Zagórz w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Zagórz - XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu organizowany jest pod patronatem Pana Marszałka Władysława Ortyla. W tym roku obchody w Zagórzu odbywały się po raz czwarty. Uroczystości rozpoczęły się w środę 29 stycznia o godz. 10.00 pod zbiorową mogiłą w Zasławiu,  w miejscu masowej egzekucji Żydów w obozie pracy i zagłady gdzie uczczono pamięć pomordowanych. Po odmówionej modlitwie wiązanki i znicze złożyli przedstawiciele władz samorządowych, młodzież szkolna oraz mieszkańcy.
W drugiej części uroczystości, która odbyła się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zagórzu wysłuchaliśmy wspomnień p. Zofii Woźny, p. Adama Twersa z Zagórza i p. Romualda Zwonarza z Leska potomków Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Głos również zabrał prof. Robert Lipeld, który odniósł się do tragicznych wydarzeń na naszym terenie w czasie II wojny światowej. Na zakończenie młodzież ze szkół podstawowych z Poraża, Czaszyna i Mokrego pod opieką nauczyciela historii pana Marka Drwięgi pokazała prezentację podsumowującą działania dotyczące historii i kultury ludności żydowskiej zamieszkałej niegdyś w ich miejscowościach.

Czytaj więcej: Zagórz - XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Ogłoszenie

O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz informuje o możliwości składania wniosków dotyczących nagród Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz dla Młodych Talentów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i  ochrony kultury- nagrody są przyznawane za wybitne indywidualne osiągnięcia o znaczeniu ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Wnioski zgodnie z Uchwałą Nr VIII//36/2011 Rady Miejskiej w Zagórzu z dnia 8 marca 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania dorocznych nagród Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz   dla Młodych Talentów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i  ochrony kultury oraz ich wysokości, należy składać w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta i Gminy Zagórz do końca lutego br.


O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz informuje o możliwości składania wniosków dotyczących okresowych stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla zawodników, trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Wnioski zgodnie z Uchwałą XXXVI/233/2012 Rady Miejskiej w Zagórzu z dnia 30 listopada 2012 r. w sprawie określenia zasad przyznawania okresowych stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej, należy składać w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta i Gminy Zagórz do końca lutego br.