Aktualności

Dyżur Rzecznika Funduszy Europejskich

Dyżur Rzecznika Funduszy Europejskich woj. podkarpackiego w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Sanoku

W dniu 24 czerwca 2019 r., zapraszamy Państwa do skorzystania z indywidualnych konsultacji z Rzecznikiem Funduszy Europejskich organizowanym w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Sanoku w godz. 9.00 do 11.00.

Zachęcamy Państwa do przedstawienia Rzecznikowi Funduszy Europejskich swoich propozycji uproszczeń, a także sygnalizowania obostrzeń związanych z pozyskaniem środków europejskich oraz z realizacją projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego (RPO WP).

Rolą Rzecznika jest dbanie o interesy korzystających ze środków unijnych oraz reprezentowanie ich interesów w stosunku do Instytucji Zarządzającej. Rzecznik przyjmuje zgłoszenia dotyczące utrudnień i propozycji usprawnień w zakresie realizacji RPO WP, analizuje i udziela wyjaśnień na tego typu zgłoszenia.

Zgłoszenie do Rzecznika może przekazać każdy zainteresowany, w tym m.in. zarówno wnioskodawca lub beneficjent jak i inny podmiot zainteresowany wdrażaniem RPO WP.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony Rzecznika Funduszy Europejskich województwa podkarpackiego: https://www.rpo.podkarpackie.pl/index.php/rzecznik-funduszy-europejskich

Miejsce dyżuru:

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sanoku ul. Rynek 18

Potrójna dotacja dla zagórskiego Karmelu!

Gmina Zagórz otrzymała środki finansowe na kontynuację prac konserwatorskich i zabezpieczających przy murach wozowni i murach obronnych w Dawnym Zespole Klasztornym Karmelitów Bosych w Zagórzu w postaci dotacji z trzech źródeł. Po dwóch latach przerwy uzyskano znaczną dotację w kwocie 100 tys. zł od Zarządu Województwa Podkarpackiego za co serdecznie dziękujemy Marszałkom oraz naszemu Radnemu do Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Adamowi Drozdowi. Pozostałe dotacje otrzymaliśmy od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 80 tys. zł oraz od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – 80 tys. zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

WRĘCZENIE NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA I GMINY ZAGÓRZ

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, jest to również okazja do uhonorowania tych, którzy na swoim koncie zapisali wyjątkowe osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz interdyscyplinarnych. W dniu 10 czerwca br. wręczone zostały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. W tym roku zostało nagrodzonych 44 uczniów.
Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz - Ernest Nowak wspólnie z Dyrektorem Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu – Wacławem Krawczykiem oraz dyrektorami macierzystych placówek laureatów serdecznie
gratulowali wyróżnionym osobom osiągnięć życząc kolejnych sukcesów.

Łączna wartość nagród to kwota 14 910 zł, które otrzymali:

Czytaj więcej: WRĘCZENIE NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA I GMINY ZAGÓRZ