Aktualności

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

W związku z zamiarem ubiegania się przez Gminę Zagórz o dotację w ramach programu priorytetowego pn.: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przekazywania informacji w zakresie gotowych do odbioru ilości odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, wytworzonych przez gospodarstwo rolne.

W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć wyżej wymienione odpady pochodzące z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie załączonego wniosku drogą mailową na adres urzad@zagorz.pl lub dostarczenie do siedziby Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, Kancelaria Ogólna (parter) do 15 listopada 2019 r. (piątek).

Wniosek do pobrania:

http://zagorz.pl/images/2019/Pazdziernik/wniosek.pdf

1 LISTOPADA

Spotkanie informacyjne dot. Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dla organizacji pozarządowych

7 listopada 2019 r. o godzinie 12.30 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
w Rzeszowie
, ul. Grunwaldzka 15 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa podkarpackiego.

W programie:

  • przedstawienie Regulaminu konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Priorytet 2-4, edycja na rok 2020,
  • omówienie zasad ubiegania się o dotację w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w roku 2020 r.,
  • prezentacja rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić w terminie do 6 listopada 2019 r.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:

https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/zapraszamy-spotkanie-informacyjne-dot-mozliwosci-pozyskania-dotacji-z-funduszu-inicjatyw-obywatelskich/