Aktualności

KONKURS DLA MŁODZIEŻY NA TREŚĆ NAPISU NA POMNIKU "NIEZNANEGO KONFEDERATA" W ZAGÓRZU

Regulamin konkursu na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w  Zagórzu

Organizator konkursu:

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu

Cele konkursu:

Celem konkursu jest zaproponowanie treści napisu, który mógłby zostać umieszczony na cokole pomnika „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu. Pomnik powstaje dla uczczenia 250 rocznicy powołania Konfederacji Barskiej i upamiętnienia jej ostatniej bitwy, która miała miejsce 29 listopada 1772 r. na polach nad Zagórzem.

Liczymy na inwencję twórczą uczestników lub skorzystanie z cytatów już istniejących, z podaniem imienia i nazwiska autora.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

  1. Konkurs trwa w dniach od 24 maja do 8 czerwca 2018r.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z terenu Podkarpacia.
  3. Propozycje należy przesłać na adres e-mail: mgbp@zagorz.pl. , profil facebookowy

   biblioteki lub dostarczyć osobiście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Zagórzu.    

   Każdy uczestnik może wysłać do trzech propozycji tekstu.

Czytaj więcej: KONKURS DLA MŁODZIEŻY NA TREŚĆ NAPISU NA POMNIKU "NIEZNANEGO KONFEDERATA" W ZAGÓRZU

Budowa Sieci światłowodowej POPC Besko,Sanok,Tyrawa Wołoska,Bukowsko,Zagórz,Komańcza

Szanowni Mieszkańcy,              
                Niniejszym informujemy, że firma Voice Net S.A. realizuje na terenie Państwa Gminy projekt mający na celu budowę sieci światłowodowej. Sieć światłowodowa umożliwi dostarczenie do gospodarstw domowych oraz instytucji w Państwa Gminie usług szerokopasmowych: internet, telewizja, telefon.                
                Aktualnie mieszkańców Gminy odwiedzają przedstawiciele z legitymacją Voice Net S.A., którzy zbierają zgody na instalację
w poszczególnych gospodarstwach domowych. Oczywiście samo wyrażenie zgody nie oznacza zawarcia Umowy o świadczenie usług. Zgoda właściciela posesji jest konieczna do dokonania przyłącza, przez które mogą być w przyszłości świadczone w/w usługi.
Dzięki wyrażeniu zgody zostanie dokonane darmowe przyłącze do budynku i można będzie skorzystać z usług szerokopasmowych: internet, telewizja, telefon w dowolnym czasie.
                Zaznaczamy, że z wybudowanego przyłącza będzie mógł korzystać każdy operator, który będzie miał chęć świadczyć usługi dla danego gospodarstwa domowego.      
                W sytuacji gdy ktoś nie wyrazi zgody, przyłącze będzie mogło być wykonane w przyszłości, natomiast już za odpłatnością, wtedy cena wynosić może ok. 2200 zł.       
Mieszkańcy są proszeni również o wypełnienie ankiet, które pozwolą na dostosowanie ofert do wymagań i potrzeb.             
Zachęcajmy do wyrażania zgód na dokonanie przyłącza przez wszystkich odwiedzanych mieszkańców.
                Niniejsza inwestycja niesie ogromne korzyści dla Gminy jak i wszystkich mieszkańców miejscowości gdzie realizowany będzie projekt, dlatego ważnym jest aby wszyscy mieszkańcy wyrażali zgodę na przejście kabla światłowodowego wzdłuż dróg.
Wszystkim powinno zależeć na tym, aby rozpiętość sieci światłowodowej była w Gminie jak największa. Im bardziej rozbudowana jest infrastruktura światłowodowa w danej Gminie, tym bardziej zyskuje na atrakcyjności z punktu widzenia mieszkańców jak i działających w niej przedsiębiorców oraz potencjalnych inwestorów.     
                Zachęcajmy sąsiadów do wyrażania zgód ponieważ w hipotetycznej sytuacji gdy jedna osoba odmówi wydania zgody na przejście kabla przez jej posesje, może to doprowadzić do zablokowania całej inwestycji dla pozostałych zainteresowanych mieszkańców.
                Liczymy na to, że wspólnymi działaniami uda nam się zmniejszyć wykluczenie cyfrowe w naszym regionie.        

 

Z poważaniem

Grzegorz Czernicki

Specjalista ds. obsługi klienta kluczowego

Voice Net S.A., ul. Migdałowa 86, 35-232 Rzeszów

 

Zakres planowanej inwestycji na terenie powiatu SANOCKIEGO

II Bieg Nieczui - Zagórz Biega 2018

W ubiegłą sobotę 19 maja w Zagórzu odbył się II Bieg Nieczui - Zagórz Biega 2018 zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. W biegach udział wzięło łącznie 169 uczestników.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Kat. I.
Martyna Błażowska – SP Zagórz
Zuzanna Lesiak – SP Zagórz
Maja Raczkowska – SP Zagórz

Kat. II
Konrad Zapolski – SP Łukowe
Dominik Kapalski – SP Zagórz
Szymon Kozioł – SP Łukowe

Kat. III
Amelia Kozioł – SP Łukowe
Marlena Kucap – SP Tarnawa Dolna
Martyna Wołk – SP Tarnawa Dolna

Kat. IV
Mateusz Orłowski – SP Zagórz
Bartłomiej Zarzyczny – SP Tarnawa Dolna
Jan Koszut – SP Łukowe

Kat. V
Aleksandra Koszut – SP Tarnawa Dolna
Julia Rudy – SP Tarnawa Dolna
Wiktoria Furtak – SP Tarnawa Dolna

Czytaj więcej: II Bieg Nieczui - Zagórz Biega 2018

Przypominamy, że zostały ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

REGULAMIN

Organizator konkursu:

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu

Cele konkursu:
Celem konkursu jest zaproponowanie treści napisu, który mógłby zostać umieszczony na cokole pomnika „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu. Pomnik powstaje dla uczczenia 250 rocznicy powołania Konfederacji Barskiej i upamiętnienia jej ostatniej bitwy, która miała miejsce 29 listopada 1772 r. na polach nad Zagórzem.
Liczymy na inwencję twórczą uczestników lub skorzystanie z cytatów już istniejących z podaniem imienia i nazwiska autora.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

  1. Konkurs trwa w dniach od 1 do 31 maja 2018r.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, mieszkańców Podkarpacia.

3.Propozycje należy przesłać na adres e-mail: mgbp@zagorz.pl. , profil facebookowy biblioteki lub dostarczyć osobiście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Zagórzu.    

   Każdy uczestnik może wysłać do trzech propozycji tekstu.

   W temacie wiadomości należy wpisać : „Konfederacja Barska”.

Czytaj więcej: Przypominamy, że zostały ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie na treść napisu na pomniku...

INFORMACJA

Zagórski przewodnik pt. "Szlakiem osobliwości kulturowych i przyrodniczych polsko - słowacko-słowackiego pogranicza" kolejny raz wyróżniony w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne!

Przypomnijmy, że w lutym 2018 r. publikacja Gminy Zagórz wydana w ramach projektu pn. "SVIDNÍK – ZAGÓRZ v aplikácii" zajęła III miejsce w XXVI Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej, natomiast 17.05.2018 r. otrzymała wyróżnienie w Nagrodzie Magellana w kategorii przewodnik kieszonkowy.

Nagrody Magellana przyznano już po raz dziesiąty. Ideą wspomnianego konkursu jest uhonorowanie wydawców wartościowych publikacji, które wyróżniają się starannością o turystyczną jakość, rozbudzają pasję podróżowania oraz wychowują nowe pokolenia globtroterów.

Jury w składzie: Krzysztof Rąpała (podróżnik, organizator wypraw do Azji), Dariusz Fedor (redaktor naczelny magazynu „Kontynenty”), Dawid Zaraziński (niezależny ekspert, znawca nowych mediów i technologii, „Harvard Business Review Polska”), Łukasz Gołębiewski (ekspert rynku książki), Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) i Ewa Tenderenda-Ożóg (zastępca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI) wyłoniło laureatów tegorocznych nagród.

W konkursie brało udział 76 tytułów z 34 firm wydawniczych i jednostek samorządowych. Komisja konkursowa przyznała 14 nagród głównych i 21 wyróżnień oraz nagrodę specjalną.

Czytaj więcej: Zagórski przewodnik pt. "Szlakiem osobliwości kulturowych i przyrodniczych polsko -...