Aktualności

Bal Seniorów 2019

BAL SENIORÓW 2019. Ponad 100 osób bawiło się w miniony czwartek podczas Balu Seniorów. Bal w Sali Świetlicy Miejskiej w Wielopolu, zorganizowany przez Burmistrza Ernesta Nowaka, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz radę Osiedla Wielopole, jak co roku zgromadził liczne grono Seniorów. Tym razem bohaterami spotkania była także młodzież z „Bazy”, czyli uczestnicy świetlicy środowiskowej, którzy świętowali rok istnienia placówki. Po krótkim przywitaniu szanownych gości, „Baza” zaprezentowała program artystyczny zwieńczony gromkimi brawami. Tuż po występie młodych artystów przystąpiono do biesiadowania, bo nic tak nie łączy jak wspólny posiłek. Ciepłe rozmowy, roześmiane twarze i smaczne strawy – wszystko okraszone muzyką DJ RUFIO stworzyły kompozycję, która mogła zadowolić nawet najbardziej wymagających. Wielu naszych seniorów zna się już od lat, co powodowało, że atmosfera biesiady była wręcz rodzinna.

Biesiada jest świetną okazją do integracji środowiska emerytów i rencistów - podkreśla Burmistrz Nowak – „Rozmowy w czasie takich spotkań pomagają w wymianie doświadczeń. Razem łatwiej szukać rozwiązań i wyciągać wnioski. Takie spotkania są dla mnie nieocenionym źródłem wiedzy o problematyce społecznej naszych seniorów, a z drugiej strony przynoszą mi dużo satysfakcji.” – mówi Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

„Nasi goście to także świetni śpiewacy, tancerze i kawalarze, zawsze uśmiechnięci z nienaganną kulturą zachowania. Po raz kolejny udowodnili, że niezależnie od wieku istnieje potrzeba nawiązywania kontaktów i wspólnej zabawy, pokazali jak miło można spędzić czas wśród przyjaciół, znajomych w przyjemnej i sympatycznej atmosferze” – dodaje Dyrektor MGOPS Sylwia Drozd. Goście opuszczając salę, chwalili sobie doskonałą atmosferę panującą podczas balu. Wszyscy zgodnie podkreślali, że już nie mogą się doczekać spotkania za rok.
GALERIA ZDJĘĆ PATRZ: http://www.mgopszagorz.naszops.pl/n,bal-seniorow-2019

JEDNOGŁOŚNE ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA ZAGÓRZA

W trakcie wczorajszej (27.06) X Sesji Absolutoryjnej Rady Miejskiej w Zagórzu,radni jednogłośnie, 13 głosami "za" (dwóch radnych nieobecnych) podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Zagórza Ernestowi Nowakowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zagorz.pl/index.php?limitstart=42#sigFreeId747bb02b9a

40-lecie Parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zahutyniu

W niedzielę 23 czerwca br. odbyły się uroczystości 40 lecia Parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zahutyniu. Uroczysta suma pontyfikalna pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka zgromadziła liczne grono Parafian oraz znamienitych Gości. Wśród urodzinowych serdeczności kierowanych pod adresem Ojca Tomasza Woźnego - Proboszcza Parafii - Jubilatki nie mogło zabraknąć życzeń i gratulacji od przedstawicieli władz samorządowych oraz pracowników urzędu Miasta i Gminy Zagórz. reprezentowanych przez Sekretarz Gminy Zagórz Alicję Górniak oraz Radną Rady Miejskiej w Zagórzu Anetę Szczepek . W okolicznościowym liście, odczytanym przez Jerzego Zubę Burmistrz Zagórza Ernest Nowak napisał m.in: (...) - Składając staropolskie Bóg Zapłać wszystkim tym, których praca i zaangażowanie stworzyły warunki do radowania się tak doniosłą rocznicą życzę Księdzu Proboszczowi, jego Współbraciom oraz Parafianom Bożej opieki i błogosławieństwa. Niech kolejne, długie lata działalności parafii w Zahutyniu będą dla jej Parafian, Sympatyków i Duszpasterzy czasem doświadczania pokoju oraz chrześcijańskiej miłości.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zagorz.pl/index.php?limitstart=42#sigFreeId02280a6888

 fot. arch. Piotr Kobiałka