Aktualności

Kolejne inwestycje w Gminie Zagórz – budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Olchowa

Gmina Zagórz w dniu 19 września 2017 r. znalazła się na liście operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” zatwierdzonej do przyznania pomocy w ramach operacji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Olchowa”. Umowa o dofinansowanie podpisana została w dniu 22 września 2017 r. Inwestycja mająca na celu poprawę standardów i warunków życia mieszkańców współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wysokość uzyskanego dofinansowania wynosi 1 807 501,00 zł, co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowalnych zadania.

Realizacja tak ważnej inwestycji pozwoli na zwiększenie poziomu skanalizowania obszarów wiejskich w gminie Zagórz. Budowa prawie 5 kilometrowej sieci kanalizacji sanitarnej pozytywnie wpłynie na rozwój przedsiębiorczości oraz poziom życia mieszkańców.

Remont budynku Domu Strażaka w miejscowości Mokre

Remont budynku Domu Strażaka w miejscowości Mokre, wraz z organizacją imprez związanych z kultywowaniem lokalnych tradycji.

Gmina Zagórz realizuje projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Podkarpackiego w 2017 roku w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. W ramach zadania przewidziano remont budynku Domu Strażaka w miejscowości Mokre. Przyznana pomoc finansowa wynosi 10 000,00 zł. Przedmiotem przedsięwzięcia jest:

  1. Remont schodów zewnętrznych
  2. montaż barierki na schodach zewnętrznych prowadzących do klubu,
  3. montaż podbitki nad schodami zewnętrznymi prowadzącymi do klubu,
  4. montaż barierki na pochylni podjazdowej,
  5. montaż barierki na schodach zewnętrznych
  6. wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej,
  7. przystosowanie pomieszczenia gospodarczego na chłodnie.

Zakres powyższych prac przyczyni się do potrzymania tradycji i wzrostu integracji mieszkańców oraz zwiększy się zainteresowanie wspólnym życiem kulturalnym wsi i poczucie wspólnoty. Istotą operacji jest pobudzenie aktywności środowiska lokalnego, oraz stymulowanie współpracy na rzecz rozwoju i promocji wartości związanych z miejscową specyfiką społeczną i kulturową.

Dofinansowanie na OZE w Gminie Zagórz

Informujemy, że projekt pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Zagórz i Gminy Dydnia” otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

w wysokości 12 921 605,35 zł

Dofinansowanie 9 988 435,00 zł

W tym dla Gminy Zagórz:

Wartość ogółem 10 158 166,55 zł

Dofinansowanie 7 857 230,00 zł

W Gminie Zagórz dla 517 gospodarstw domowych:

Projekt obejmuje dostawę i montaż 263 szt. zestawów paneli fotowoltaicznych, 327 szt. instalacji kolektorów słonecznych, 80 szt. pomp ciepła, 92 szt. kotłów na biomasę.

Wysokość wkładu własnego Mieszkańca z tytułu uczestnictwa w projekcie wynosić będzie 15% kosztów netto danej instalacji + podatek VAT.

Lista projektów wybranych z listy rezerwowej do dofinansowania w ramach osi priorytetowej III Czysta energia, działania 3.1 Rozwój OZE – projekty parasolowe, nabór nr RPPK.03.01.00-IZ.00-18-001/16 (PDF, 94,70 KB)

Zaktualizowana Lista podstawowa projektów wybranych do dofinansowania w ramach osi priorytetowej III Czysta energia, działania 3.1 Rozwój OZE – projekty parasolowe, nabór nr RPPK.03.01.00-IZ.00-18-001/16 (PDF, 127,27 KB)

Zaktualizowana Lista rezerwowa projektów wybranych do dofinansowania w ramach osi priorytetowej III Czysta energia, działania 3.1 Rozwój OZE – projekty parasolowe, nabór nr RPPK.03.01.00-IZ.00-18-001/16 (PDF, 157,47 KB)

XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki.

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Miliony dzieci budzą się codziennie, myśląc tylko o jednym – aby móc realizować swoją pasję. Wracają pędem ze szkoły, żeby wybiec na podwórko, ustawić bramki z plecaków i odtworzyć akcje Realu Madryt czy Barcelony, które oglądali z wypiekami na twarzy dzień wcześniej. Na takich osiedlach kształtowały się kariery Neymara czy Zlatana Ibrahimovicia, a po polskich podwórkach jeszcze kilka lat temu biegali m.in. Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński. Dziś filary reprezentacji Polski, toczący boje we włoskiej Serie A ramię w ramię z gwiazdami z całego świata. Kiedyś Arek i Piotrek, rozgrywający z kolegami z klasy i osiedla pierwsze mecze w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

PRZYGODA DLA KAŻDEGO, FINAŁ NA NARODOWYM DLA NAJLEPSZYCH

Turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. Aż 27 spośród 80 zawodniczek i 46 z 80 piłkarzy uczestniczących w poprzedniej edycji rozgrywek zostało powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów, gdzie trenowali pod okiem Marcina Dorny, Bartłomieja Zalewskiego, Dariusza Dźwigały czy Niny Patalon.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki najpierw w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na Finał Ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą o Wielki Finał na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski. Warto przy tym pamiętać, że uczestnictwo w Turnieju to jedna z zaledwie trzech okazji, by zagrać na jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie – pozostałe to gra w finale Pucharu Polski i reprezentacji Polski.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to również promocja zasad fair play, ponieważ za wzorowe zachowania na boisku oraz poza nim zawodnicy, trenerzy a nawet kibice mogą zostać przez sędziego nagrodzeni „Zieloną Kartką Fair Play”. W poprzedniej edycji rozdano 170 takich kartek.

JAK ZGŁASZAĆ DRUŻYNY I KTO MOŻE ZAGRAĆ...

Czytaj więcej: XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zacznij piłkarską przygodę jak...