Aktualności

Konstytucja 3 Maja

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne tegoroczne, gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja nie mogły mieć powszechnego charakteru. W imieniu Społeczności Miasta i Gminy Zagórz okolicznościowy wieniec kwiatów pod Krzyżem Powstańczym w Zagórzu złożyli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu Czesław Łuc oraz Burmistrz Zagórza Ernest Nowak. W kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zagórzu została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. W dniu dzisiejszym przypada 229. rocznica uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja - drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Niech żyje Polska!

„Piosenka o moim miasteczku” /Zagórzu/ - autor Marek Dziok

Przed kilku laty powstała piosenka pt.: „Piosenka o moim miasteczku” /Zagórzu/, którą pragnę przypomnieć mieszkańcom w tym trudnym czasie. Pomysł na napisanie piosenki podsunął Edward Mąka dyrektor MGOKiS w Zagórzu. Autorem muzyki, tekstu oraz wykonawcą jest Marek Dziok.
Piosenkę dedykuję wszystkim mieszkańcom Zagórza i okolic a zwłaszcza moim uczniom Społecznego Ogniska Muzycznego, Rodzicom, oraz Pracownikom MGOKiS w Zagórzu.
Autor – Marek Dziok