Aktualności

VI Zagórski Kiermasz Wielkanocny

Przypominamy, że już w tą sobotę w sali sekcji eksploatacji PKP w Zagórzu o godz. 10.00 odbędzie się VI Zagórski Kiermasz Wielkanocny. Serdecznie zapraszamy.

Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 20.03.2018 r. w Domu Strażaka w Porażu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Otwarcia zmagań dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, a nad prawidłowością przebiegu eliminacji czuwał zespół sędziowski, w skład którego wchodzili: mł. kpt. Paweł Giba i asp. Kamil Jaślar z Komendy Powiatowej PSP w Sanoku oraz druhowie Robert Gołkowski – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Zagórzu i Bogusław Mołczan – Komendant Gminny OSP.

W eliminacjach wzięło udział 30 uczestników, którzy zgodnie z regulaminem byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I grupa - Szkoły Podstawowe – kl.  I - VI, II grupa - Szkoły Podstawowe kl. VII oraz Gimnazja kl. II i III.  Młodzi adepci pożarnictwa na początek zmierzyli się z pisemnym testem. Najlepsze „piątki” w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskały awans do rundy finałowej, gdzie musiały odpowiedzieć na trzy pytania z wylosowanych przez siebie zestawów.  Rywalizacja była niezwykle zacięta o czym świadczą dogrywki przeprowadzone w każdej z grup, zarówno pisemne jak i ustne.

Czytaj więcej: Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

INFORMACJA

Wolne miejsca na: mikroinstalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła w projekcie pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Zagórz i Gminy Dydnia”.

W związku z uzyskaniem dofinansowania projektu pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Zagórz i Gminy Dydnia”, uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na: mikroinstalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła.

Mieszkańców zainteresowanych instalacjami OZE prosimy o złożenie deklaracji wraz z załącznikami w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz.  Niezbędne dokumenty w wersji elektronicznej można pobrać na stronie internetowej Gminy Zagórz, http://oze.zagorz.pl/ bądź w wersji papierowej u pracownika Urzędu, pokój 35. Wypełnione dokumenty należy złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta i  Gminy w Zagórzu (parter). O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń.  

INFORMACJA O LICZBIE URZĘDNIKÓW WYBORCZYCH ORAZ O ZASADACH DOKONYWANIA ZGŁOSZEŃ KANDYDATÓW NA FUNKCJĘ URZĘDNIKA WYBORCZEGO - TERMIN NABORU PRZEDŁUŻONY DO DNIA 6 KWIETNIA 2018 R.

Na podstawie § 2 uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych oraz uchwały z dnia 12 marca 2018 r. zmieniającą uchwałę w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krośnie podaje do wiadomości informację o liczbie urzędników wyborczych w poszczególnych gminach na obszarze właściwości Delegatury w Krośnie oraz o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego.

Liczba urzędników wyborczych w poszczególnych gminach

Czytaj więcej: INFORMACJA O LICZBIE URZĘDNIKÓW WYBORCZYCH ORAZ O ZASADACH DOKONYWANIA ZGŁOSZEŃ KANDYDATÓW NA...

42. Bieg Piastów – Jakuszyce 2018

42. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego w ciągu całego tygodnia 0d 25 lutego do 4 marca zgromadził ponad 6 tys. biegaczy narciarskich z ponad 30 krajów. Próbowali swoich sił na różnych dystansach: Nocna 10, 15 km CT, Rodzinna 10, 7 km CT, 12 km CT, 30 km FT, 25 km CT i na królewskim dystansie 50 km CT. Wszystkie zawody rozegrane zostały we wspaniałych warunkach na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Po raz kolejny na Biegu Piastów  pojawili się biegacze narciarscy reprezentujący ZKN „SOKÓŁ” Zagórz w osobach Tomasza Czech i Kazimierza Grządziel. Tomasz przez kolegów nazwany „samurajem” J po raz trzeci z rzędu wystartował na królewskim dystansie 50 km (bieg ukończyło 1461 zawodników) i znów  złamał czas 4 godzin, pokonując niełatwą trasę w czasie 3:53:35 (poprawa o 2 min.) zajmując 505 miejsce, a na następny dzień wystartował jeszcze w biegu na 25 km (bieg ukończyło 1393 zawodników), gdzie również odnotował dobry wynik 1:42:55 (poprawa o 7 min.) kończąc na 205 miejscu w klasyfikacji OPEN. Zadowolony z biegu był również Kazimierz, który po raz drugi startował na dystansie 50 km i także złamał granicę 4 godz. uzyskując czas 3:58:50 (poprawa o 30 min.) i zajął dobre 554 miejsce wśród startujących.

Czytaj więcej: 42. Bieg Piastów – Jakuszyce 2018