Aktualności

Gdy tradycja łączy się z nowoczesnością … - podsumowanie realizacji mikroprojektu „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza”

Dbałość o materialną spuściznę historii i kultury jest moralnym i patriotycznym obowiązkiem. Zadbane i atrakcyjnie wyeksponowane zabytki na całym świecie są kołami zamachowymi rozwoju lokalnych społeczności. Dawna zagórska siedziba Karmelitów Bosych staje właśnie przed taką, historyczną szansą. Przy zabytkowych murach klasztoru, w powstającym Centrum Kultury w Zagórzu w Sali konferencyjno-ekspozycyjnej umieszczone będą cyfrowe wersje obrazów powstałe w wyniku realizacji partnerskiego projektu pn. „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza”. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 ze słowacką organizacją pozarządową – Dukla Destination n.o. To już drugi wspólnie zrealizowany projekt, który pokazuje nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku!  

Czytaj więcej: Gdy tradycja łączy się z nowoczesnością … - podsumowanie realizacji mikroprojektu „Nowoczesne...

Zakończenie konkursu na logo Bieszczadzkiego Pucharu Głowatki

W nawiązaniu do konkursu na projekt logo Bieszczadzkiego Pucharu Głowatki, informujemy, że komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać nagrody głównej. Na wniosek Burmistrza Zagórza wszyscy uczestnicy konkursu zostaną wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Informacja

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Dziś 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkim Dzieciom zwłaszcza tym z terenu Miasta i Gminy Zagórz życzymy dużo zdrowia, rodzinnego ciepła, radości, sukcesów w nauce oraz spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Oby uśmiech od ucha do ucha zawsze promieniał na Waszych twarzach. Niech każdy Wasz dzień będzie przepełniony poczuciem bezpieczeństwa, miłością i przyjaźnią.