Aktualności

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 18 maja 2017 r. opiekunki, pracownicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Oddziału Rejonowego w Zagórzu oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym schorzeń neurologicznych wieku podeszłego oraz stanach nagłych w neurologii, pierwszej pomocy przedmedycznej, a także bezpieczeństwa higieny pracy.

Organizatorami szkolenia byli Polski Komitet Pomocy Społecznej Oddział Rejonowy w Zagórzu oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu. Szkolenie mogło się odbyć dzięki uprzejmości Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu, który na czas trwania szkolenia udostępnił salę kinową MGOKiS.

Czytaj więcej: Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Wyróżnienie dla Pana Mirosława Kaźmierczaka

Fundacja POLCUL imieniem Jerzego Bonieckiego wyróżniła Pana Mirosława Kaźmierczaka instruktora i prezesa klubu UKS "SPARTANIE" z Zahutynia za pracę społeczną na rzecz dzieci i młodzieży w dziedzinie sportu i ekologii.
Panu Mirosławowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej zdjęcie z ostatnich pokazów UKS "SPARTANIE" w Zespole Szkół w Jarocinie:

Ankieta e-Urząd

Szanowni Państwo,

       W związku z planowanym wdrożeniem nowego Systemu w zakresie świadczenia usług publicznych, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wyniki posłużą do rzetelnej analizy i dostarczą niezbędnych danych w zakresie oczekiwań mieszkańców naszej Gminy. W ramach projektu Liderzy e-Rozwoju Podkarpacia nasza Gmina przygotowuje dla mieszkańców system, dzięki któremu będą mogli Państwo uzyskać przez Internet dostęp do informacji o naliczonych podatkach i opłatach, sprawdzić aktualny stan zobowiązań i dokonać ich płatności. System umożliwi przesyłanie dokumentów i wniosków do Urzędu, dzięki temu sprawy będą mogli Państwo załatwiać w dogodnym dla siebie czasie, 24 godziny na dobę, bez wychodzenia z domu.  Korzystanie z serwisu będzie bezpłatne i dostępne dla wszystkich, aby móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności niezbędne będzie założenie bezpłatnego Profilu Zaufanego, czyli podpisu elektronicznego, który zastępuje podpis tradycyjny.

Ankieta ma charakter anonimowy, składa się z 10 pytań a jej wypełnianie zajmie ok. 3 min

1. Wypełnij ankietę internetową  ANKIETA ONLINE

2. Pobierz ankietę <Ankieta do pobrania> można wydrukować, wypełnić i przynieść do Urzędu Miasta i Gminy Zagórz (kancelaria ogólna), lub przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: urzad@zagorz.pl

Dziękujemy za Państwa rzetelność i cierpliwość przy wypełnieniu ankiety, wierzymy, że dzięki Państwa wkładowi System będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

„Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia”

„Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia”

Pod takim hasłem Samorząd Województwa Podkarpackiego, Caritas Diecezji Przemyskiej, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej, a także Bank Żywności, przy współpracy Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego podjęli inicjatywę mającą na celu zmniejszenia ilości odpadów spożywczych  znajdujących się w odpadach komunalnych i przemysłowych.

W ramach akcji wyznaczone punkty przyjmować będą  produkty żywnościowe, nawet z bardzo krótkim okresem przydatności, oraz ziemiopłody.

Lista punktów do których można przekazywać produkty, a także wykaz produktów w załączeniu.

Wykaz punktów zbierania żywności

żywność lista

"Bieg Nieczui" Zagórz biega 2017

20 maja br. w Zagórzu odbył się "Bieg Nieczui".

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji biegów przedstawicielom Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu oraz Służbie medycznej z Leska a przede wszystkim fundatorowi nagrody głównej firmie "STIMO" z Krosna.

Poniżej galeria zdjęć oraz wyniki:

Kategoria I Szkoły Podstawowe Kl. 0-3 Dziewczęta 

I – Amelia Kozioł – SP Łukowe

II – Weronika Marcinik – SP Łukowe

III – Marlena Kucap – SP Tarnawa Dolna

 Kategoria II Szkoły Podstawowe Kl. 0-3 Chłopcy 

I – Karol Chudio - SP Zagórz

II – Jan Koszut – SP Tarnawa Dolna

III – Wiktor Tokarz – SP Łukowe

 Kategoria III Szkoły Podstawowe Kl. 4-6 Dziewczęta 

Czytaj więcej: "Bieg Nieczui" Zagórz biega 2017