Aktualności

ZŁOTE GODY W GMINIE ZAGÓRZ!

W dniu 8 listopada br. 21 par obchodzących Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego odebrało z rąk przedstawicieli władz samorządowych Gminy Zagórz oraz Powiatu Sanockiego okolicznościowe medale Prezydenta RP.

Wzruszająca i podniosła uroczystość odbyła się w „Hotelu nad Osławą” w Zagórzu.

Gospodarze zorganizowanego przez USC w Zagórzu spotkania tj.: Burmistrz Ernest Nowak i Przewodniczący Rady Miejskiej Jany Różycki oraz Wicestarosta Powiatu Sanockiego Wacław Krawczyk, powitali wszystkich zebranych oraz wyrazili wdzięczność za wkład jaki dostojni Jubilaci wnieśli w rozwój Miasta i Gminy Zagórz.
Przy tej szczególnej okazji nie zabrakło również życzeń kolejnych lat małżeńskiego pożycia w szczęściu i dobrym zdrowiu.

Po inauguracyjnych przemówieniach zagórskich samorządowców nastąpiła ceremonia wręczenia okolicznościowych medali nadanych przez Prezydenta RP.

Uświetnieniem uroczystości były występy artystyczne młodzieży z grupy teatralnej „TEZA” pod kierunkiem Pani Joanny Pisuli.

W gronie par świętujących Złote Gody znaleźli się:

Czytaj więcej: ZŁOTE GODY W GMINIE ZAGÓRZ!

11 listopada

Konkurs na legendę "O Zagórskiej Krainie"

 

Zachęcamy do udziału w konkursie na legendę „O Zagórskiej Krainie”.

Celem konkursu jest stworzenie krótkiej legendy np. o powstaniu miasta Zagórz lub gminnych miejscowości, o Klasztorze Karmelitów Bosych lub innych ciekawych zabytkach i miejscach oraz wydarzeniach historycznych z terenu Miasta i Gminy Zagórz.

Mile widziane jest trzymanie się postaci i faktów historycznych, ale nie jest to obowiązkowe. Liczymy na inwencję twórczą uczestników.

Do wygrania atrakcyjne nagrody w postaci:
- monet okolicznościowych
- koszulek z nadrukiem
- pinsów z herbem
- kubków
- przewodników

Konkurs trwa od 2 listopada 2017 r. do 15 grudnia 2017 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK - OŚWIADCZENIE

 

Uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Zagórz i Gminy Dydnia”

W dniu 31.10.2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Zagórz i Gminy Dydnia”, który uzyskał dofinansowanie w ramach RPO WP 2014-2020 w następujących proporcjach: Dla Gminy Zagórz: wartość projektu - 10 158 166,55 zł, dofinansowanie - 7 857 230,00 zł (85% kosztów kwalifikowanych) Dla Gminy Dydnia: wartość projektu - 2 763 438,80 zł, dofinansowanie - 2 131 205,00 zł. Dzięki temu wsparciu w 518 gospodarstwach domowych z terenu zagórskiej gminy zostanie zamontowane: 263 zestawy paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 0,90 MW; 327 instalacji kolektorów słonecznych o łącznej mocy 1,19 MW; 80 pomp ciepła o łącznej mocy 0,24 MW oraz 92 kotłów na biomasę o łącznej mocy 1,67 MW. W Gminie Dydnia projekt obejmie łącznie 164 gospodarstwa domowe, które wzbogacą się o: 65 szt. paneli fotowoltaicznych, 98 szt. instalacji solarnych oraz 15 szt. kotłów klasy 5 na biomasę. Planowany termin rozpoczęcia realizacji projektu to kwiecień 2018. Ich zakończenie powinno nastąpić 7 miesięcy później. Spotkanie, w którym wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Burmistrz Zagórza Ernest Nowak, Wójt Dydni Jerzy Adamski, posłowie: Bogdan Rzońca i Piotr Uruski oraz radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając stało się okazją do wysokiej oceny skuteczności zagórskiego samorządu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Burmistrz Ernest Nowak dziękując za uznanie podkreślał, iż liczne projekty realizowane przez Gminę Zagórz nie byłyby możliwe bez dobrej współpracy z obecnymi w trakcie spotkania parlamentarzystami oraz samorządem wojewódzkim na czele z Marszałkiem Władysławem Ortylem.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zagorz.pl/index.php?limitstart=24#sigFreeId92b11c660f