Aktualności

Umowa na most w Morochowie podpisana!

W dniu 16 sierpnia br. została zawarta umowa na wykonanie tytułowego zadania pomiędzy Gminą Zagórz a Konsorcjum dwóch firm z siedzibą w Będzinie powołanym przez Azi-Bud sp. z o.o. (lider) i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX” sp. z o.o. (partner)

Wybudowany zostanie most o długości 80 m kosztem 6,2 mln zł. Na realizację zadania Gmina Zagórz uzyskała dofinansowanie od Wojewody Podkarpackiego w kwocie 4 172 146 zł z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Ponadto wsparcie finansowe w wysokości 300 000 zł zobowiązał się przekazać również Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Dokładna nazwa anonsowanej tu inwestycji opiewającej na kwotę blisko 6,2 mln złotych brzmi „Budowa kładki pieszo – jezdnej na rzece Osława w miejscowości Morochów”. W myśl zapisów umowy budowa obiektu ma zostać zrealizowana do 15 grudnia 2018 r. Pierwsze symboliczne łopaty pod długo wyczekiwaną przez mieszkańców przeprawę będą wbite podczas uroczystej inauguracji inwestycji, która odbędzie się 30 sierpnia 2018 r.

- Wydarzenie to będzie dobrą okazją, aby podziękować wielu osobom i instytucjom, bez których wsparcia realizacja inwestycji przekraczającej możliwości finansowe zagórskiego samorządu nie byłaby możliwa – podkreśla burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

XX - JUBILEUSZOWY BIESZCZADZKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH KLASYCZNYCH I MILITARNYCH

W dniach 10-12 sierpnia 2018 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zakucie" w Zagórzu odbył się XX Jubileuszowy Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych. W sobotę odbyła się główna część zlotu tj. parada pojazdów ulicami Zagórza oraz konkurencje sprawnościowe, po których zostały wręczone nagrody.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zagorz.pl/index.php?limitstart=18#sigFreeIdbe47bba7f9

DOBRY START 300+

Zachęcamy do korzystania z usługi składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start poprzez bankowość elektroniczną, dzięki czemu wypełnienie i złożenie wniosku będzie możliwe w prosty i wygodny sposób bez wychodzenia z domu.

Od 1 lipca wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez Internet przy użyciu: kanału bankowości elektronicznej oraz portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Emp@tia”. Wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego swojego banku i tam znaleźć elektroniczny wniosek o świadczenie.

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o świadczenie dobry start przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. Możliwość składania wniosku będzie dostępna niebawem również w Banku BGŻ BNP Paribas.

Przyjmowanie wniosków o świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu lub za pośrednictwem poczty rozpoczęło się 1 sierpnia.

KOMUNIKAT!