Aktualności

Młodzieżowa Rada Gminy wybrana!

P1030061ZAGÓRZ: W wyniku wyborów przeprowadzonych 17 czerwca wyłoniony został skład Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz. Co ciekawe na łączną liczbę 15 mandatów aż 5 przypadło przedstawicielkom płci pięknej.

Wybory odbywały się w trzech obwodach wyborczych pokrywającymi się z obwodami szkolnymi gimnazjów. Liczba wszystkich osób uprawnionych do głosowania wyniosła 444 osoby. Najwyższą frekwencję (71, 5 %) odnotowano w okręgu wyborczym nr 1 (Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu). Nieco mniej wyborców (68,4%) głosowało w Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. W zagórskiej „dwójce” do urn poszło 54,9% uprawnionych do głosowania. Łącznie oddano 292 głosy z czego 13 okazało się nieważnych. Mandaty do Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz I kadencji wywalczyli:

Czytaj więcej: Młodzieżowa Rada Gminy wybrana!

Ostrzeżenie Meteorologiczne

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie
OSTRZEŻENIE Nr 34
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze/1
Obszar: województwo podkarpackie
Ważność: od godz. 12:00 dnia 17.06.2011 do godz. 21:00 dnia 17.06.2011
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Ogłoszenie

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju "objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

Czytaj więcej: Ogłoszenie

IV Rajd Trzeźwości w hołdzie Janowi Pawłowi II

W dniu 11 czerwca 2011 r. odbył się IV Rajd Trzeźwości w hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II Honorowemu Obywatelowi Zagórza. Rozpoczęcie Rajdu tradycyjnie miało miejsce na Placu Obrońców Węzła Zagórskiego, gdzie o godz. 9.00 zebrali się organizatorzy oraz uczestnicy. Na początku powitał zebranych Prezes Stowarzyszenia Nasza Przyszłość – Tarnawa J. Krajnik. Część artystyczną przedstawiła młodzież SP Nr2 im. Jana Pawła II w Zagórzu. Przy wtórze pieśni ”Barka”

Czytaj więcej: IV Rajd Trzeźwości w hołdzie Janowi Pawłowi II