Aktualności

Podpisanie umów o współpracy transgranicznej

1-1-1ZAGÓRZ: W dniu 19 sierpnia 2011 r. w budynku Urzędu Miasta i Gminy Zagórz odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Zagórz a miastem Gorodok (Ukraina), a także umowy o współpracy pomiędzy Gminą Zagórz a miastem Schodnica (Ukraina). Spotkanie dotyczyło także ustalenia działań dotyczących złożenia wspólnego wniosku do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Czytaj więcej: Podpisanie umów o współpracy transgranicznej

Letnie kolonie dzieci

1

Dzięki staraniom Urzędu Miasta i Gminy Zagórz oraz MGOPS w Zagórzu czworo dzieci z terenu naszej Gminy wyjechało w piątek 22 lipca na kolonię letnią. Uczniowie w wieku 7-14 lat spędzili 10 dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Kołkówce. Na uwagę zasługuje fakt, iż koszt trzech dni pobytu sfinansował organizator kolonii, którym był Mirosław Sałak, właściciel Biura Turystyczno-Usługowego "Relaks" z siedzibą w Zagórzu.

Czytaj więcej: Letnie kolonie dzieci

Wystawa "Tworzyć z naturą" Bieszczady 2011

1W dniu 4 sierpnia 2011 roku w czwartek w Galerii Bieszczadzkiej Grupy Tworców Kultury przy ul. Wolności 25, rozpoczęła się plenerowa wystawa „Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011. Organizatorem wystawy jest Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury

Ekspozycja ta jest promocją osób i miejsc z podkarpacia, głównie z rejonu Bieszczad. Ma ona formę dwustronnych, wielkoformatowych ścianek wystawowych. Jest to 12 tablic, gdzie po jednej stronie ukazane są zdjęcia artystów, wraz z galerią ich twórczości a także krótką notą biograficzną, natomiast po drugiej stronie zdjęcia miejsc, które były ich inspiracją: dzikie tereny, bogactwo przyrody, bieszczadzki krajobraz.

Czytaj więcej: Wystawa "Tworzyć z naturą" Bieszczady 2011

Są dodatkowe środki na remonty szkół

GMINA ZAGÓRZ: Zagórski samorząd otrzymał ponad 400 000 zł ze środków ministerialnych z przeznaczeniem na remonty szkół. Dzięki dodatkowym funduszom zostanie wykonana m.in. termomodernizacja szkół podstawowych w Czaszynie, Łukowem i Zahutyniu.


Jak informuje Mariusz Kiełtyka – pracownik Referatu Rozwoju i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Zagórz w chwili obecnej finalizowana jest procedura przetargowa na wykonanie wspomnianych zadań. Prace budowlane powinny ruszyć już początkiem września.

Czytaj więcej: Są dodatkowe środki na remonty szkół