Aktualności

ZAPROSZENIE

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu zaprasza dorosłych i dzieci do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych

1 2

OSTRZEŻENIE

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1
Obszar: województwo podkarpackie
Ważność: od godz. 11:00 dnia 05.12.2011 do godz. 17:00 dnia 05.12.2011
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 54 do 72 km/h, w porywach od 72 do 90 km/h, z południowego-zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: powyżej 95%

Mecz na szczycie

W dniu 3.12.2011 r. o godz. 17.00 w hali sportowej w Zagórzu dojdzie do wielkiego wydarzenia w krótkiej, ośmioletniej historii naszej ligi. W tym dniu reprezentacja Sanockiej Halowej Ligi Piłki Nożnej EKOBALL rozegra towarzyski mecz z kadrą Polski Oldboyów w Futsalu 35+. Mecz ten udało się zorganizować dzięki staraniom Fundacji Promocji Sportu Ekoball oraz kontaktom Tomasza Matuszewskiego z czasów studiów trenerskich na krakowskim AWF.

Patronat nad organizacją meczu objął Starosta Sanocki – Sebastian Niżnik oraz Burmistrz Miasta Zagórza – Ernest Nowak

Skład SHLPN Ekoball:

Bramkarze: Steliga Józef, Rajtar Bogusław, Pilawski Tomasz

Obrona: Zięba Jacek, Gołda Szymon, Wojtowicz Artur, Miklicz Sławomir, Piotrowski Krzysztof, Ząbkiewicz Robert

Atak: Gembuś Robert, Pałysz Tomasz, Bukowski Marcin, Niżnik Sebastian, Błażowski Maciej, Matuszewski Tomasz, Węgrzyn Rafał

więcej na www.ekoball.pl oraz www.shlpn.esanok.pl

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – konkurs rozstrzygnięty

1 m podstawwkiPowiatowy Konkurs Plastyczny pt. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” został rozstrzygnięty. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów w powiecie sanockim. Organizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku, a konkurs miał poziom konkursu powiatowego.

Komisja w składzie: Dorota Szomko-Osękowska, Wiesław Banach, Władysław Szulc oraz Andrzej Szczepkowski, dokonała oceny prac, nagradzając sześć prac w kategorii szkół podstawowych i cztery prace w kategorii szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej: „W zdrowym ciele zdrowy duch” – konkurs rozstrzygnięty

Owocna współpraca Gminy Zagórz i Nadleśnictwa Lesko

ŚREDNIE WIELKIE. Tytułowe instytucje współdziałają od dawna z pożytkiem dla lokalnych społeczności i gospodarki leśnej.

Najnowszym efektem tej kooperacji jest utwardzenie i wyasfaltowanie około kilometrowego odcinka drogi prowadzącej ze Średniego Wielkiego w kierunku kompleksu leśnego „Ropa”. Wartość inwestycji zamknęła się kwotą około 350 tys. zł. Burmistrz Zagórza Ernest Nowak i Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko Józef Kosiba mają w planie remont kolejnej drogi. Gdzie? Szczegóły w materiale video.


Chutor Kozacki otwarty

ŁUKOWE/ GMINA ZAGÓRZ. W piątek, 18 listopada br. nastąpiło otwarcie Chutoru Kozackiego w Łukowem. Ten nowoczesny kompleks hotelowo-rekreacyjny ma szansę stać się turystyczną wizytówką Gminy Zagórz.

 

Symbolicznego przecięcia wstęgi przy pomocy... kozackiej szabli dokonali: Zdzisław Szymulański – właściciel obiektu, Ernest Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, oraz Członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego w osobach: Sławomira Miklicza i Lucjana Kuźniara. Obfitującą w liczne atrakcje uroczystość zaszczycił swoją obecnością również Marszałek Województwa Podkarpackiego – Mirosław Karapyta.

Czytaj więcej: Chutor Kozacki otwarty