Aktualności

Zagórski Lip Dub – ostatnie próby przed finałem (video)!

Na weekendowe (25 i 26 maja) próby do tytułowego filmiku inspirowanego  600 – leciem  Zagórza tłumnie stawili się soliści i zespoły, które w tyleż nowoczesnej, co trudnej  formie chcą uświetnić jubileusz nadosławskiego grodu. Finał już 4 czerwca o godz. 10.00.
Jak było na planie urodzinowego teledysku realizowanego w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse”? Zobaczcie i posłuchajcie Państwo sami…

Zagórskie urodziny (tekst)

Zagórskiego Lip Duba czas zacząć – próby ruszają już w najbliższy piątek! (AUDIO)

DSC03345ZAGÓRZ. Chęć uczestnictwa w Lip Dubie inspirowanym  600 – leciem  Zagórza zgłosiło wiele zespołów i solistów reprezentujących rozmaite rodzaje twórczości. W jubileuszowym filmiku pojawią się m.in. czirliderki, tancerze ognia, brekdenserzy, wędkarze, rycerze, kibice piłkarscy no i oczywiście zakapturzona postać mnicha – strażnika ruin zagórskiego klasztoru Karmelitów Bosych…
Anonsowane tu przedsięwzięcie wieńczy projekt pt. „Zagórski Lip Dub zintegruje dokształci i wypromuje młodych!” realizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (MGOKiS)  w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz  dzięki dotacji pozyskanej z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse”.
Finałowe próby do zagórskiego, urodzinowego Lip Duba odbędą się: w piątek 25 maja (od godz. 16.00) oraz w sobotę 26 maja (od godz. 10.00) w siedzibie MGOKiS w Zagórzu. Ramowy scenariusz filmu jest już gotowy, ale jego ostateczny kształt pozostaje wciąż kwestią otwartą – Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszym projekcie.  Dla każdego znajdzie się jakaś rola – zapewnia Edward Mąka - dyrektor MGOKiS w Zagórzu.
Wszystkim twórczym jednostkom chętnym do współpracy w realizacji Lip Duba prezentujemy kompletną wersję podkładu muzycznego dedykowanego Zagórzowi na jego sześćsetne urodziny. Wszelkich informacji na temat projektu udziela jego koordynator - Jerzy Zuba (tel. 505168353 lub e-mail: jzuba@zagorz.pl )

Zagórz biegał z całą Polską! (video)

Zagórzanie w wieku od lat 6 do 60, wzorem lat ubiegłych aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Polska Biega". Jak podkreślił w trakcie ceremonii wręczania nagród burmistrz Zagórza Ernest Nowak, wszyscy spośród  ponad 100 uczestników i uczestniczek wspólnego biegania mogli uważac się za zwycięzców, bo jak głosi starożytna maksyma, w zdrowym ciele - zdrowy duch...

Wyniki zawodów

Nagrody Burmistrza Zagórza rozdane!

impW Gminie Zagórz nie brakuje osób utalentowanych w różnych dziedzinach. Są one doskonałymi ambasadorami naszej Małej Ojczyzny na poziomie lokalnym a w niektórych wypadkach także na skalę ogólnopolską i europejską. Najwybitniejsze indywidualności artystyczne i naukowe młodego pokolenia otrzymały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz za wybitne osiągnięcia.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Bartosz Głowacki, Rafał Pałacki, Julia

Czytaj więcej: Nagrody Burmistrza Zagórza rozdane!

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (foto,video)

DSC03350W bieżącym roku mija 600 lat od powstania pierwszej, pisemnej znanej współcześnie  wzmianki o Zagórzu. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz chcą uczcić doniosły jubileusz tytułowym przedsięwzięciem realizowanym dzięki dotacji pozyskanej z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse” .
W trwających od kilku miesięcy działaniach uczestniczą lokalni, młodzieżowi

Czytaj więcej: Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (foto,video)

Gmina Zagórz dba o pomniki przyrody!

P4270155Zakończono prace pielęgnacyjne przy pomnikach przyrody zlokalizowanych na terenie zagórskiej gminy. Unikatowe w wielu przypadkach okazy flory uchroniono przed degradacją dzięki  dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Rzeszowie.

Realizacja zadania pn. „Pielęgnacja okazałych pomników przyrody jako wyraz troski Gminy Zagórz o piękno i bogactwo przyrody karpackiej” kosztowała ponad 11 000 zł z czego 90 % stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Rzeszowie. W ramach prac pielęgnacyjnych usunięto m.in. posusz w koronach trzynastu drzew, zagrożone rozłamaniem konary zostały wzmocnione drewnianymi podporami i dodatkowo zabezpieczone wiązaniami dynamicznymi oraz statycznymi. 
Wykonane prace bardzo korzystnie wpłyną na kondycję drzew, bezpieczeństwo i przyczynią się do zachowania dla przyszłych pokoleń tak majestatycznych drzew jakim jest rosnący w Kalnicy dąb o nazwie „Szumny”, który pretenduje do największego okazu tego gatunku na Podkarpaciu.
Przeprowadzone w czasie prac dokładne oględziny kalnickiego dęba wykazały, że podjęte działania były jak najbardziej zasadne, gdyż ujawnione

Czytaj więcej: Gmina Zagórz dba o pomniki przyrody!