Aktualności

Zadali egzaminy będą ratować ludzi

ŁUKOWE: W niedzielę 25 marca odbyły się końcowe egzaminy kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy zorganizowanego w ramach projektu pn. POLSKO – UKRAIŃSKA akademia bezpieczeństwa i współpracy „Bieszczady 2012”.
    
    Piętnaścioro kandydatów na ratowników szkolących się od kilku tygodni w Łukowem pod okiem fachowców z jasielskiej firmy PREMED  egzaminowała komisja w składzie: lek. med. Marek Niemiec - Główny Specjalista ds. koordynacji ratownictwa medycznego KW PSP w Rzeszowie, lek. med. Marcin Steliga oraz Bartłomiej Wojewódka - ratownik medyczny. Wśród kursantów znaleźli się m.in. przedstawiciele 8 jednostek OSP z terenu gminy Zagórz oraz funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Końcowy sprawdzian umiejętności praktycznych poprzedził pisemny test wiedzy teoretycznej. Pomimo dużej skali trudności obie części egzaminu zaliczyli wszyscy uczestnicy kursu otrzymując certyfikaty i gratulacje z rąk egzaminatoróworaz: Ernesta NowakaBurmistrza Zagórza, Roberta Gołkowskiego – Prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego OSP w Zagórzu, Jerzego Barszcza – Prezesa OSP Łukowe i Bogdana Antolaka – sołtysa wsi Łukowe.
    Pomyślnie zakończone szkolenie jest elementem wspólnego

Czytaj więcej: Zadali egzaminy będą ratować ludzi

Znów płonęły trawy... (video)

Na nic zdają się ogólnopolskie kampanie i apele. Wygląda na to, że wypalanie traw stało się naszą polską – tyleż bezsensowną, co kosztowną tradycją. W minioną niedzielę strażacy z OSP Zagórz podobnie jak liczne jednostki z terenu gminy i powiatu wielokrotnie wyjeżdżały do płonących traw. Oto zapis video jednej z trzech (!?) niedzielnych akcji zagorskich strażaków...

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP

W dniu 17 marca 2012 r. w Hali Sportowej w Zagórzu odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. W Turnieju wzięło udział 7 jednostek OSP z terenu miasta i gminy Zagórz.

Spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą rywalizacji została drużyna OSP Poraż. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy OSP Zagórz, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji OSP Mokre.

Czytaj więcej: I Halowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP