Aktualności

Jubileuszowe XX Rykowisko Karpackie już za nami!

25 sierpnia na terenie OSiR "ZAKUCIE" w Zagórzu pomimo niesprzyjającej aury odbyła się promocja książki pod tytułem "Karpackie Rykowisko". Po promocji wszyscy zebrani mogli skorzystać z degustacji kuchni węgierskiej oraz myśliwskiej przy dźwiękach kapeli ludowej "ZAGÓRZANIE" oraz pozostałych zespołów, które miały swój występ tamtego wieczoru.

Natomiast 26 sierpnia uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej, po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na teren OSiR "ZAKUCIE".
Podczas imprezy odbył się turniej wiedzy ekologiczno-łowieckiej dla dzieci, otwarte mistrzostwa w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, pokaz wabienia ptaków i zwierząt, konkurs sygnalistów myśliwskich, międzynarodowy konkurs kulinarny - "Karpacka gulaszomania", konkurs na nalewkę myśliwską oraz promocja kuchni tatarskiej i myśliwskiej, pokaz ptaków łowczych, prezentacja psów myśliwskich, prezentacja bloczkowych łuków myśliwskich, konkurs terenowej oceny poroży jeleni oraz mistrzostwa w naśladowaniu głosu jelenia.

Ponadto w ramach realizacji operacji pn. "Na kulinarnym szlaku-promocja wielokulturowych smaków gminy Zagórz" wszyscy zebrani mogli zasmakować produktów i dań kuchni regionalnej. W ramach ww. operacji zorganizowany został konkurs dla młodzieży na najlepszą relację z wydarzenia.

Czytaj więcej: Jubileuszowe XX Rykowisko Karpackie już za nami!

Spotkania z rodzicami dotyczące projektu pn. "Szczęśliwe przedszkolaki w Gminie Zagórz"

W związku z realizacją projektu pn. "Szczęśliwe przedszkolaki w Gminie Zagórz" zapraszamy rodziców dzieci mających uczęszczać do oddziałów przedszkolnych w Porażu, Zahutyniu, Tarnawie Dolnej oraz w Przedszkolu Samorządowym w Zagórzu w roku szkolnym 2018/2019 na spotkania informacyjne dotyczące ww. projektu, podczas których będzie można złożyć formularze zgłoszeniowe do projektu w ramach, którego dzieci będą mogły skorzystać z zajęć dodatkowych z logopedii, rytmiki oraz z zajęć aktywizujących.

Spotkania odbędą się:
- w Szkole Podstawowej w Porażu - 21.08.2018 r. godz. 16.30

- w Przedszkolu Samorządowym w Zagórzu - 23.08.2018 r. godz. 17.00

- w Szkole Podstawowej w Zahutyniu - 24.08.2018 r. godz. 17.00

- w Szkole Podstawowej w Tarnwie Dolnej - 24.08.2018 r. godz. 18.00

"Szczęśliwe przedszkolaki w Gminie Zagórz" to tytuł projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, który opiewa na łączną wartość: 759 287,50 zł z czego dofinansowanie wynosi: 683 307,50 zł.

W ramach projektu powstał nowy Ośrodek Wychowania Przedszkolnego oraz zostaną utworzone dodatkowe miejsca w istniejących przedszkolach. „Szczęśliwe przedszkolaki” będą mogły skorzystać z dodatkowych zajęć wyrównujących szanse edukacyjne dzieci.

Projekt obejmuje wsparciem dzieci uczęszczające do następujących Ośrodków Wychowania Przedszkolnego: Przedszkole Samorządowe w Zagórzu, OWP przy Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Porażu, OWP przy Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Tarnawie Dolnej, OWP przy Szkole Podstawowej w Zahutyniu.

Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego w Gminie Zagórz, doposażenie i realizacja dodatkowych zajęć w istniejących OWP na terenie gminy.