Aktualności

Wieczornice zainaugurowały obchody 600 - lecia Zagórza

franklin 25223 czerwca 2012 r. w sali kinowej MGOKiS w Zagórzu,  wieczornicą zainaugurowane zostały obchody 600-lecia Zagórza. Spotkanie rozpoczęło się piosenką o Zagórzu, po której wystąpił Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz - Ernest Nowak. Zgromadzeni goście  wysłuchali referatu Jerzego Tarnawskiego  o historii Zagórza. 

Obejrzeli również występy młodych zagórskich talentów muzycznych nagrodzonych przez Burmistrza  za szczególne osiągnięcia artystyczne w 2011 r., wysłuchali  także kilku wierszy Emilii Kaweckiej. Z okazji przypadającego w tym roku 35-lecia miasta Zagórza,  Burmistrz – Ernest Nowak przygotował  35 kompletow niespodzianek, którymi obdarował przybyłych gości.
Kolejne spotkanie z okazji 600-lecia Zagórza odbyło się 25 czerwca 2012 r.  Gośćmi spotkania była młodzież zagórskich szkół. W tym dniu zostały

Czytaj więcej: Wieczornice zainaugurowały obchody 600 - lecia Zagórza

Kolonia w Muszynie - ogłoszenie MGOPS w Zagórzu

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu informuje, że został zorganizowany wyjazd dla uczniów (8-16 lat) z Gminy Zagórz na letnią kolonię do Muszyny.  Wypoczynek odbędzie się  w dniach od 28 lipca do 10 sierpnia br.
Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie (przynajmniej przez jednego z rodziców) pełnego ubezpieczenia KRUS, ponadto odpłatność za kolonię wynosi 200,00 zł od uczestnika.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, w związku z tym o zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia telefonicznie lub osobiście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu, ul. Targowa 5.
Kontakt: Joanna Bryndza tel. (13) 46 23 373 (w. 26).

Promocja Bieszczadów i edukacja ekologiczna z głowacicą w roli głównej (video, foto)

zlotyW miniony weekend na łowiskach Sanu, 25 wędkarzy z bliska i daleka (Skierniewice, Lwów) stanęło w szranki II Bieszczadzkiego Pucharu Głowatki. I choć zwycięstwo w wędkarskich zmaganiach zapewnił okazały pstrąg to wiele przemawia za tym, iż to właśnie głowatka ma szansę stać się znakiem rozpoznawczym bieszczadzkiej turystyki i edukacji ekologicznej w najlepszym wydaniu…
Sobotnia, inauguracyjna odsłona zawodów (30 czerwca) przebiegała w iście tropikalnej aurze. Uczestnicy współorganizowanej przez Koło PZW w Zagórzu oraz Gminę Zagórz imprezy zamiast upragnionych głowatek łowili okazałe pstrągi. Największy okaz z tego gatunku przypadł w udziale reprezentantowi

Czytaj więcej: Promocja Bieszczadów i edukacja ekologiczna z głowacicą w roli głównej (video, foto)

Nagrody i stypendia dla sportowców

adamkSport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. W Gminie Zagórz rozdano nagrody za osiągnięcia sportowe dla zawodników i trenerów oraz stypendia sportowe. W sumie nagrodzonych zostało   30 osób.
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Rafał

Czytaj więcej: Nagrody i stypendia dla sportowców