Aktualności

Życie to nie teatr?

Ubiegłotygodniowa premiera spektaklu „Człowiek – Nikt czyli rzecz o Edwardzie Stachurze” w wykonaniu Grupy Teatralnej TEZA, zapełniła salę widowiskową zagórskiego Domu Kultury do ostatnich wolnych miejsc.
Na koniec przedstawienia młodzi aktorzy doskonalący swój teatralny warsztat pod kierunkiem Joanny Pisuli otrzymali rzęsiste brawa, kwiaty i gratulacje. Pod dużym wrażeniem występu TEZY byli m.in. przedstawiciele lokalnych władz: z burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Różyckim na czele, którzy po udanej premierze zaprosili młodych artystów na krótkie spotkanie. Przy deserowym poczęstunku rozmawiano o najbliższych planach artystycznych zespołu. Nie zabrakło także refleksji na temat relacji pomiędzy codziennym życiem a światem sztuki. Życie to nie teatr? Zobaczcie Państwo sami…

Nowe place zabaw cieszą dzieci i dorosłych

IMG 8084Estetyka i bezpieczeństwo użytkowania – to najważniejsze cechy nowych placów zabaw, które powstały w: Czaszynie, Mokrem, Tarnawie Górnej i Zahutyniu.
Inwestycje o łącznej wartości blisko 154 000 zł, w 80 – ciu procentach zrealizowano z dotacji uzyskanej przez Gminę Zagórz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (Działanie: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, realizowanego przez LGD Nasze Bieszczady).
Nowopowstałe place zabaw cieszą przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Gminy Zagórz. Kolorowe instalacje do dziecięcych zabaw

Czytaj więcej: Nowe place zabaw cieszą dzieci i dorosłych

Nie śmieć - nie warto! (video)

W sobotę 21 kwietnia odbyła się kolejna odsłona społecznej akcji "Czysta Gmina". Wielkie sprzątanie zagórskich okolic zaowocowało blisko pół tysiącem worków z rozmaitymi odpadami. Uczestnicy akcji zgodnie podkreślali, iż najlepszą receptą na śmieciowy wandalizm jest edukacja ekologiczna wdrażana już od wieku przedszkolnego.

Podczas podsumowania gminnych porządków, które odbyło się na terenie Ośrodka Sportów Zimowych „Zakucie”, najofiarniejsi wolontariusze oprócz podziękowań odbierali z rąk burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka „Zagórskie Multimedialne Elementarze Ekologiczne”. Tytułowy apel, będący refrenem piosenki i videoklipu promujących wspomniane tu wydawnictwo wydaje się najcelniejszą puentą śmieciowych bolączek Gminy Zagórz…

Wiedza na wagę bezpieczeństwa

069

W dniu 18 kwietnia 2012r. w Tarnawie Dolnej odbył się gminny etap Konkursów o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Patronat nad konkursami objął Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Udział wzięli uczniowie 11 szkół z terenu Miasta i Gminy Zagórz, w tym z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów.   Najpierw uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny sprawdzający wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie prezentowali swoje umiejętności na placu manewrowym.

W Konkursie o Puchar WORD w kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali:

Czytaj więcej: Wiedza na wagę bezpieczeństwa

ZAPROSZENIE

Premiera

 Sala widowiskowa MGOKiS w Zagórzu

26 kwietnia 2012 r. godzina 18.00