Aktualności

Wystawa "Tworzyć z naturą" Bieszczady 2011

1W dniu 4 sierpnia 2011 roku w czwartek w Galerii Bieszczadzkiej Grupy Tworców Kultury przy ul. Wolności 25, rozpoczęła się plenerowa wystawa „Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011. Organizatorem wystawy jest Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury

Ekspozycja ta jest promocją osób i miejsc z podkarpacia, głównie z rejonu Bieszczad. Ma ona formę dwustronnych, wielkoformatowych ścianek wystawowych. Jest to 12 tablic, gdzie po jednej stronie ukazane są zdjęcia artystów, wraz z galerią ich twórczości a także krótką notą biograficzną, natomiast po drugiej stronie zdjęcia miejsc, które były ich inspiracją: dzikie tereny, bogactwo przyrody, bieszczadzki krajobraz.

Czytaj więcej: Wystawa "Tworzyć z naturą" Bieszczady 2011

Są dodatkowe środki na remonty szkół

GMINA ZAGÓRZ: Zagórski samorząd otrzymał ponad 400 000 zł ze środków ministerialnych z przeznaczeniem na remonty szkół. Dzięki dodatkowym funduszom zostanie wykonana m.in. termomodernizacja szkół podstawowych w Czaszynie, Łukowem i Zahutyniu.


Jak informuje Mariusz Kiełtyka – pracownik Referatu Rozwoju i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Zagórz w chwili obecnej finalizowana jest procedura przetargowa na wykonanie wspomnianych zadań. Prace budowlane powinny ruszyć już początkiem września.

Czytaj więcej: Są dodatkowe środki na remonty szkół

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Olchowej

OLCHOWA (GMINA ZAGÓRZ): W poniedziałek 8 sierpnia w symboliczny sposób zainaugurowano budowę tytułowego obiektu. Lokalna społeczność czekała na tę chwilę kilka lat. Ukończenie inwestycji planowane jest na 20 czerwca 2012 roku.

 

Pierwsze – symboliczne sztychy ziemi pod fundamenty świetlicy w Olchowej przy pomocy łopaty – „sztychówki” wybrali: Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza, Marek Marcinik – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zagórz, Krzysztof Muszyński – Sołtys Olchowej oraz Jan Giefert – przedstawiciel Firmy „DARJAN” w Hoczwi – wykonawcy robót.

 

Czytaj więcej: Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Olchowej