Aktualności

INFORMACJA

SYRENAW związku z wojewódzkim treningiem systemu wykrywania i alarmowania, na terenie Miasta i Gminy Zagórz w piątek 26 października 2012 r., o godz. 17.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych.

Za pomocą syren ogłoszony zostanie następujący rodzaj alarmu:


-  dźwięk syreny ciągły trwający 3 minuty - odwołanie alarmu

Przekazane sygnały będą sygnałami ćwiczebnymi, których nie należy wykonywać praktycznie.

Ogłoszenie

20121019 115827 001

20121019 115827 002

Ogłoszenie

ogłoszenie droga2

O japońskiej inwestycji w Zagórzu na „Onecie” i „Wirtualnej Polsce”!

streTytułowa inwestycja japońskiego koncernu TRI (Poland), który na terenie zagórskiej dzielnicy przemysłowej Zasław już w sierpniu przyszłego roku zamierza uruchomić wartą ponad 44 miliony złotych fabrykę podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego wzbudziła zainteresowanie wiodących ogólnopolskich mediów elektronicznych…
Piątkowe (05.10) wydania serwisów gospodarczych „Onetu” i „Wirtualnej Polski” za „Pulsem Biznesu” podają informację o śmiałych zamierzeniach inwestorów z Kraju kwitnącej Wiśni. W przywołanej tu publikacji zatytułowanej „Japończycy zadomowią się w Bieszczadach” oprócz krótkiej charakterystyki inwestora i kalendarium zagórskiej inwestycji wypowiadają się się także: Burmistrz Zagórza Ernest Nowak oraz pierwszy sekretarz ambasady Japonii w Polsce Yoshizane Ishii. Po cały artykuł <kliknij tu>

Rusza remont drogi Zagórz – Komańcza!

19 Burmistrz Zagórza Ernest Nowak wita uczestników konferencjiW czwartek 27 września br. w zagórskim magistracie odbyła się uroczystość podpisania aktu umowy na realizacje zadania inwestycyjnego pn. “Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza” współfinansowanego ze środków EFRR oraz RPO WP na lata 2007 – 2013.


Konferencję zorganizowaną przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich (PZDW) otworzył Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza. Gospodarz zagórskiej gminy witając zebranych gości wśród, których znaleźli się m.in. : Zygmunt Cholewiński - wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Sławomir Miklicz - członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Sebastian Niżnik – starosta sanocki, Marek Szpara – przedstawiciel PZDW w Rzeszowie oraz Grzegorz Domaradzki – przedstawiciel firmy Budimex, wykonawcy robót powiedział: - Witam serdecznie Państwa w Zagórzu - Gościnnej Bramie Bieszczadów. Za sprawą dzisiejszego uroczystego

Czytaj więcej: Rusza remont drogi Zagórz – Komańcza!

I N F O R MA C J A

azbestInformuje się mieszkańców Miasta i Gminy Zagórz, że w terminie do dnia 15 października 2012 r. będą przyjmowane zgłoszenia od właścicieli posesji nie prowadzących działalności gospodarczej, którzy posiadają zdemontowane pokrycia dachowe z eternitu (płyty faliste i płaskie stosowane w budownictwie).
Odpady będą odbierane nieodpłatnie na zlecenie Gminy Zagórz przez specjalistyczną firmę bezpośrednio z posesji. Odbiór odpadów planuje się w miesiącach październik-listopad 2012 r.
Zgłoszenia należy składać na formularzu w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, ul. 3 Maja 2 w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorek-piątek od 7.30 do 15.30. Formularze dostępne są również Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu, ul. 3 Maja 2, w Referacie Architektury, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska, II piętro, pok. Nr 35. Wszelkich informacji w niniejsze sprawie udzieli Pan Mariusz Zagórski – tel. 13 46-22-062 wew. 68.