Aktualności

Kasia, Cyprian i Mateusz laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody

poloniny w purpurze i zlocie Mateusz Witowicz 800x600Katarzyna Olszewska (SP nr 1 w Zagórzu; nauczycielka prowadząca – p. Sylwia Mackiewicz), Cyprian Falenczak (SP w Mokrem; nauczycielka prowadząca – p. Ewa Krawczyk)  oraz Mateusz Witowicz  (SP nr 2 w Zagórzu; nauczycielka prowadząca – p. Anna Bechta), zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody. Zostali sklasyfikowani wśród najlepszych 82 uczniów szkół  podstawowych województwa podkarpackiego. Cyprian zdobył 69 pkt., Kasia – 67 pkt., a Mateusz 66 pkt.
Był to konkurs przedmiotowy zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i jest to najważniejszy sprawdzian wiedzy i umiejętności na poziomie szkół podstawowych na Podkarpaciu w roku szkolnym 2011/2012.

Czytaj więcej: Kasia, Cyprian i Mateusz laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody

Justyna Filipowicz wystąpi w „Szansie na sukces”!


J FDużym sukcesem zakończył się udział Justyny Filipowicz w eliminacjach do telewizyjnego konkursu muzycznego „Szansa na sukces”. 

Kraków dla byłej uczennicy SP w Zahutyniu i Gimnazjum nr 2 w Zagórzu (obecnie II LO w Sanoku) okazał się miejscem szczęśliwym i 6 marca br. weźmie ona udział w nagraniu kolejnego odcinka programu razem z 7 innymi osobami. Tym razem będzie to studio Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie.
Do konkursu utalentowana nastolatka przygotowała dwa utwory: „Nie żałuję” Edyty Geppert oraz „Łza na rzęsie” Maryli Rodowicz. Ponadto w czasie przesłuchań wykonała fragmenty piosenki „Czy te oczy mogą kłamać” zespołu „Raz Dwa Trzy”. Decyzja ostateczna – ta dziewczyna zaśpiewa w finale, i ogromna radość.
Justynie życzymy zwycięstwa oraz udziału w corocznym występie wszystkich finalistów w Sali Kongresowej w Warszawie. Nie pierwszy to jej sukces i na pewno nie ostatni.

Czytaj więcej: Justyna Filipowicz wystąpi w „Szansie na sukces”!

Spotkanie z Jackiem Komudą

Jacek Komuda 240x335Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu  zaprasza na spotkanie autorskie  z Jackiem Komudą,  autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2012 r. (tj. czwartek) o godz. 13.00 w czytelni MGBP w Zagórzu.

Zima w bibliotece

Obraz 672 800x533

Zajęcia plastyczne, zagadki, zabawy taneczne, filmy to atrakcje, jakie przygotowała w tym roku zagórska biblioteka na ferie zimowe.

Oferta nasza cieszyła się dużą popularnością. W zajęciach wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 3 do 13 lat. Choć rozpiętość wiekowa była duża, to taneczne zabawy integracyjne pokazały, że dobrze bawić się można pomimo różnicy wieku a nożyczki, klej, papier kolorowy i ciekawy pomysł mają równie dużą siłę przyciągania, co komputer.

Czytaj więcej: Zima w bibliotece

Memoriał Jerzego Batrucha

ZAGÓRZ: W niedzielę 19 lutego 120 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia stanęło na starcie Otwartych Mistrzostw Zagórza w Biegach Narciarskich dedykowanych pamięci Jerzego Batrucha – niestrudzonego popularyzatora narciarstwa, wieloletniego prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego (POZN).

Na przekór trudnym warunkom atmosferycznym (silny wiatr) odbywająca się w kilku kategoriach wiekowych rywalizacja dostarczyła dużych emocji sportowych. Medale i nagrody rzeczowe najlepszym biegaczkom i biegaczom wręczali m.in.: Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza, Stanisław Nahajowski – Prezes POZN w Ustrzykach Dolnych oraz Andrzej Czech – Prezes Zarządu Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

 

WYNIKI

W stanie gotowość

Z inicjatywy burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka w czwartek 16 lutego w zagórskim magistracie odbyło się posiedzenie Miejsko – Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem obrad był stopień przygotowania gminy Zagórz na wypadek wystąpienia lokalnych podtopień spowodowanych odwilżą.

- Moja prośba do Państwa o dzisiejsze spotkanie wynika stąd, iż po fali siarczystych mrozów możemy spodziewać się odwilży.

Czytaj więcej: W stanie gotowość