Aktualności

Wiedza na wagę bezpieczeństwa

069

W dniu 18 kwietnia 2012r. w Tarnawie Dolnej odbył się gminny etap Konkursów o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Patronat nad konkursami objął Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Udział wzięli uczniowie 11 szkół z terenu Miasta i Gminy Zagórz, w tym z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów.   Najpierw uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny sprawdzający wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie prezentowali swoje umiejętności na placu manewrowym.

W Konkursie o Puchar WORD w kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali:

Czytaj więcej: Wiedza na wagę bezpieczeństwa

ZAPROSZENIE

Premiera

 Sala widowiskowa MGOKiS w Zagórzu

26 kwietnia 2012 r. godzina 18.00

"Piątką" na Wielopole już od maja!

Znak D-15Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z dniem 1 maja 2012 r. wydłuża linię autobusu nr 5 na Osiedle Wielopole w Zagórzu (ul.  Stefana Batorego).  Informujemy, że liczba kursów linii nr 5 będzie uzależniona od poziomu zainteresowania pasażerów. W załączeniu przedstawiamy planowany rozkład jazdy linii nr 5.

Rozkład jazdy

 

Sekretarz Miasta i Gminy Zagórz
Łukasz Woźniczak

Podniosła uroczystość w Przemyślu

6532W piątek 13 kwietnia w auli przemyskiego Muzeum Narodowego miało miejsce uroczyste pożegnanie gen. bryg. SG Dominika Tracza – dotychczasowego Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, który awansował na Komendanta Głównego Straży Granicznej. Podczas spotkania nastąpiło także przekazanie obowiązków nowemu komendantowi Bieszczadzkiego Oddziału SG płk. SG Waldemarowi Skarbkowi.
W wyjątkowej nie tylko dla bieszczadzkich pograniczników gali uczestniczyli m.in.: Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Władysław Kanewskyj, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska, Prezydent Przemyśla Robert Choma, przedstawiciele duchowieństwa na czele z arcybiskupem, ordynariuszem metropolitą przemysko-warszawskim obrządku bizantyńsko-ukraińskiego Janem Martyniakiem, szefowie zaprzyjaźnionych służb z Ukrainy i Słowacji oraz podkarpaccy samorządowcy, wśród, których nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz – Ernesta Nowaka.
Nowy Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, pułkownik SG Waldemar

Czytaj więcej: Podniosła uroczystość w Przemyślu

Wyniki naboru

Podajemy wyniki naboru na nieodpłatny kurs języka angielskiego w ramach projektu „AKADEMIA DEMOKRACJI I ROZWOJU - kształtowanie lokalnego aktywnego społeczeństwa obywatelskiego oraz wzajemny transfer wiedzy i umiejętności w zakresie rozwiązywania podstawowych problemów społeczności lokalnych w oparciu o doświadczenia samorządowe Gminy Zagórz (Polska) oraz Villars-sur-Glâne (Szwajcaria)”.

Lista uczestników TUTAJ

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej TUTAJ