Aktualności

Plon niesiemy plon...(video, foto)

dożynkiUroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Tarnawie Górnej zainaugurowała dożynki Gminy Zagórz, które odbyły się w niedzielę 2 września br. na boisku sportowym przy Gimnazjum w Tarnawie Dolnej.
Dożynki to staropolska tradycja, która jest symbolicznym zwieńczeniem rolniczego trudu, ale także dziękczynieniem składanym  Bogu za szczęśliwie zebrane plony. W niedzielę 2 września, rolnicy z  zagórskiej gminy dziękowali za nie podczas uroczystej Mszy Św., która została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Tarnawie Górnej. Licznie zgromadzonych wiernych powitał proboszcz tarnawskiej parafii ks. prał. Jan Krupiński. Po mszy sprawowanej przez  ks. Łukasza Pałackiego  wielobarwny korowód dożynkowy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP w Jaćmierzu przemaszerował na boisko sportowe przy Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wśród znamienitych gości, którzy

Czytaj więcej: Plon niesiemy plon...(video, foto)

XIV Rykowisko Galicyjskie

083
Po raz czternasty 26 sierpnia bieżącego roku zorganizowane zostało Rykowisko Galicyjskie- Święto braci Myśliwskiej.Honorowy patronat nad imprezą objęli:

- Małgorzata Chomycz-Śmigielska- Wojewoda Podkarpacki

- Mirosław Karapyta- Marszałek Województwa Podkarpackiego

- Edward Balwierczak – Dyrektor RDLP w Krośnie

- Sebastian Niżnik – Starosta Sanocki

- Ernest Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz

Rykowisko Galicyjskie rozpoczęło się uroczystą Mszą Święta w Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej z udziałem Orkiestry Dętej z Jaćmierza pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka, podczas której poświęcony został sztandar Koła Łowieckiego „Świstak” w Zagórzu. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz 17 pocztów sztandarowych reprezentujących KŁ z Krośnieńskiego Okręgu PZŁ na miejsce głównych obchodów gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Pana Ernesta Nowaka oraz Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Krośnie Pana Franciszka Maresza.

 

Czytaj więcej: XIV Rykowisko Galicyjskie

VII Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz

tn Finał Pucharu Zagórz - Puchar Burmistrza w PS 2012 073

W sobotę 25 sierpnia miała miejsce kolejna odsłona siatkówki plażowej
w Zagórzu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.

W turnieju wzięło udział wzięło 10 par.

I półfinał wygrała para Podulka Tomasz/ Jórasz Dawid przeciwko Grzegorz Krochmal/ Rafał Rogóż 21-11
II półfinał wygrali Adrian Gratkowski/ Miłosz Dżugan przeciwko Kamil Jakieła/ Marek Wojewoda 21-13

Czytaj więcej: VII Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz

KOMUNIKAT CEIDG

KOMUNIKAT CEIDG (do pobrania)

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.

Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa. Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w
odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty.

Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON (http://www.stat.gov.pl/regon/), w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ komunikat Ministra Gospodarki.

Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

 

Zespół CEIDG
Ministerstwo Gospodarki